Újra legyőzték a 18-szoros olimpiai bajnokot

2014. 08. 09.

Két nappal azután, hogy csak hetedik lett 100 méter gyorson, pénteken 100 méter pillangón is kikapott Michael Phelps az Egyesült Államok irvine-i úszóbajnokságán.

A 29 éves amerikai sztárversenyző ha csak egy századdal is, de az 51.29 másodperccel nyertes Tom Shields mögé szorult a döntőben az MTI beszámolója szerint. A győztes a világ idei második legjobb idejével végzett az első helyen. Phelps a délelőtti selejtezőben még a leggyorsabbnak bizonyult, 51.17-es idejénél jobbat senki nem úszott ebben az évben 100 méteren pillangón, amelyben az utolsó három olimpián aranyérmes volt.

A 18-szoros ötkarikás bajnok még két számban – 100 méter háton és 200 méter vegyesen – indul a kaliforniai ob-n, amely egyben válogató is a jövő évi vb-re.

Phelps a 2012-es londoni ötkarikás játékokat követően visszavonult, ám tavasszal visszatért, most pedig már 2016-ra készül és a riói olimpiai indulással kacérkodik. Phelps három olimpián szerzett 22 érmével a nyári játékok történetének legeredményesebb sportolója, 39-szeres világcsúcstartó, 26-szoros világbajnok és egy aranyat rövid pályás vb-n is nyert.