Tornagyőztes a magyar női ülőröplabda-válogatott

Ülőröplabda Eb, Elblag: kettős magyar siker

2013. 09. 21.

A női és férfi válogatott is győzött pénteken a lengyelországi Elblagban zajló ülőröplabda Európa-bajnokság helyosztóin.

Női csapatunk Horvátország ellen nyert 3-0-ra az 5-9. helyért, a mieink ezzel befejezték szereplésüket az Eb-n, és hetedikként zártak. Női együttesünk két győzelemmel és négy vereséggel zárt, kettővel több mérkőzést nyert, mint két évvel ezelőtt, első nagy nemzetközi versenyén, a rotterdami Eb-n, és két helyet javított a pozícióján 2011-hez képest.

Férfi csapatunk a letteknél bizonyult jobbnak 3-0-ra a 9-13. helyért rendezett találkozón. Az első két játszmát egyformán 14-re nyerte együttesünk, a harmadik szett azonban óriási csatát hozott, amely 28-26-ra végződött. A mieink szombaton Azerbajdzsán ellen fejezik be szereplésüket a kontinensbajnokságon, ha megnyerik ezt a találkozót, akkor tizedikként zárnak.

(Forrás:Bernau Péter)