Universiade: Pontszerzés nyújtón, bravúrgyőzelem, hétpróba

2013. 07. 11.

A tornászok befejezték szereplésüket Kazanyban. Záróakkordként a Semmelweis Egyetem hallgatója, Vecsernyés Dávid a pontszerző 6. helyen zárta az Universiadét, nyújtón. Pontszáma: 14.650.

„Csodákat ne várjunk. Böczögő Dorina (9. hely) jól teljesített önmagához képest. A fiúknál (a magyar csapat a 13.) rengetegen indultak. Az oroszok, mint minden más sportágban, a legerősebb csapatukkal álltak ki. Vecsernyés Dávid jó gyakorlatot mutatott be. Gigamezőny, számos olimpiai bajnokkal. Véleményem szerint a magyarok reális, elfogadható eredményt értek el az Universiadén” – értékelt Vereckei István edző.

A sakkozóknál, szerdán, az orosz Bodnaruk 1-0-ra legyőzte Dudás Esztert, majd a Corvinus Egyetem hallgatója a torna harmadik fordulójában 1-0-ra nyert a román Anusca ellen. Dudás Eszternek eddig 2 pontja van.

Atlétikában, 800 méteren, a Debreceni Egyetem hallgatója, Gutema Emánuel az első helyen ért célba és középdöntős 1:53.46-os időeredménnyel.

A Szegedi Tudományegyetem hallgatója, Márton Anita 17 méter 45 centivel döntős súlylökésben. Ozorai Jenny kalapácsvetésben a 13. helyen végzett 58.04-el.

Szabó Barbara 184 cm-rel döntős magasugrásban. Pénteken rendezik a fináléját.

Hétpróbában, Zsivoczky-Farkas Györgyi négy szám után az előkelő ötödik helyen áll. Györgyi 13:97-es időeredménnyel, egyéni csúccsal holtversenyben a 4. lett 100 gáton, majd magasugrásban 1.83 cm-t teljesített, súlylökésben 13-60-at, végül 200 méteren 25.43-at futott. A Semmelweis Egyetem hallgatója csütörtökön az utolsó 3 számmal fejezi be a hétpróbát.

Judóban, a +100 kilóban Universiade-ezüstérmes Bor Barna a 7. lett az abszolút kategóriában, Majer Tibor (64 kg) búcsúzott).

Szintén kiesett az első körben a Gémesi-Valkai-Hamar összeállítású férfi kardcsapat, miután 45-38-ra kikapott Kínától.

Úszásban, Biczó Bence a második lett előfutamában 50 m pillangón, de 25:51-el nem került az elődöntőbe.

A csapatsportágakban, a szerdai versenynapon a legnagyobb sikert a magyar női kosárlabda válogatott érte el. A továbbjutás szempontjából rendkívül fontos meccset játszott Magyarország Kínával. Mindkét csapat egy győzelemmel és egy vereséggel várta a szerdai találkozót. Mind a magyar, mind a kínai egyetemi kosárlabda válogatott a már csoportelső Ausztráliától szenvedett vereséget. A két együttes szinte végig fej-fej mellett haladt, a szünet után azonban a magyarok átvették az irányítást, az utolsó negyedben pedig alaposan megszórták a kínaiakat. Varga Zsófia (22 pont), Bálint Réka (21 pont) és Krivacevic Tijana (16 pont) is remekül játszott. Gáll Tamás együttese végül 13 ponttal legyőzte Kínát.).
„Nehéz ilyenkor bármit is mondani. Bravúrgyőzelem volt! Kiderült, hogy a sportban vannak csodák. Jó a csodákat átélni! Fantasztikus csata volt! Gratulálok a lányoknak!” – nyilatkozta Gáll Tamás edző. Magyarország csoportmásodikként jutott tovább és pénteken, magyar idő szerint 18:30-kor a negyeddöntőben Tajvannal találkozik.
Bravúrgyőzelem: Kína–Magyarország 67-80 (24-23, 12-12, 16-21, 15-24).

A női vízilabda válogatott döntetlent ért el Franciaországgal az utolsó csoportmérkőzésen. A franciák az első negyedben 3 góllal elhúztak, ez a különbség a félidőre is megmaradt. Bő 1 perccel a vége előtt a franciák kettővel vezettek, de akkor jött a válogatott gólzsákja, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója, Somhegyi Noémi. 7-8. A magyarok 14 másodperccel a vége előtt egyenlítettek, Csabai Dóra révén. A döntetlennel Magyarország megnyerte a kvartettet. Kelemen Attila együtetese a 4 közé jutásért Japánnal csap össze.
Franciaország- Magyarország 8-8 (4-1, 1-2, 1-2, 2-3).
Magyar gólszerzők: Somhegyi (3), Kisteleki (2), Csabai (2), Gémes.

A magyar férfi vízilabda csapat 11 gólos vereséget mért Kanadára. A két csapat nem volt egy súlycsoportban. A Debreceni Egyetem hallgatója, Halek Márton négyszer talált be a kanadai kapuba. Vincze Balázs együttesének még hátra van a Japán elleni utolsó csoportmeccs, csütörtökön.
Kanada-Magyarország 3-14 (0-2, 1-4, 1-3, 1-5).
Magyar gólszerzők: Halek (4), Erdélyi (3), Somogyi (2), Mezei (2), Kovács, Tóth, Chilko.

(Forrás: Török Olivér/MEFS)