US Open - Babos Timea nem bírt Vincivel

2013. 08. 28.

Nem történt meglepetés a szezon utolsó Grand Slam-versenyén: a tavaly egyesben negyeddöntős, párosban bajnok olasz Roberta Vinci két szettben legyőzte Babos Timeát, és bejutott a legjobb 64 közé.

A találkozó 1 óra 14 percig tartott. A 20 éves magyar játékos párosban még szerepel a US Openen Francesca Schiavone oldalán.

A csütörtöki sorsolás nem kedvezett Timeának, hiszen a mezőny egyik legrutinosabb és legsokoldalúbb játékosa lett az ellenfele. A 30 éves Vinci már tucatnyi alkalommal szerepelt a US Openen, míg magyar ellenfele mindössze harmadszor próbálkozott a felnőttek között.

Babos azonban a 44 perces első szett nagy részében jól játszott, azonnal brékelt, 3:1-re elhúzott. A 10. kiemelt ekkor kapaszkodott vissza először, de 3:3 után ismét a világranglista 107. helyén álló magyar játékos nyerte el riválisa adogatását. Sőt! Timea 4:3-nál egy labdára volt szerválóként a gémnyeréstől, de nem élt a lehetőséggel.
Vinci újra visszabrékelt, majd 5:4 után magabiztosan hozta a szettet fogadóként.

A második játszma második gémjében a magyar lány két bréklabdát hárított, majd újra elnyerte ellenfele adogatását. Az előnyt nem tudta megőrizni, majd Vinci végleg felülkerekedett. A fiatal magyar játékos mindent megpróbált, de már nem kapaszkodhatott vissza.

Babos párosban még érdekelt: Francesca Schiavone oldalán az Okszana Kalasnyikova-Alicja Rosolska kettős ellen lép majd pályára.

„Nem vagyok elkeseredve, hiszen nem én voltam a meccs esélyese! Inkább azt sajnálom, hogy nem tudtam az első szettet megnyerne. 4:3-nál jó sanszaim voltak, de pár apróbb hiba és egy necc hozzásegítette Vincit a brékhez. De összességében nem volt rossz meccs. Nagy szél volt, ez a szervámat kicsit megzavarta. Illetve a szembeszélben való játékkal voltak gondjaim. Jó volt játszani, élveztem. Jöhet a páros, azt is várom!” – nyilatkozta Babos Timea a mérkőzés után.