US Open: Babosék kiütötték Kalasnyikováékat

2013. 08. 30.

Babos Tímea, oldalán a 2010-ben Roland Garros-győztes olasz Francesca Schiavonéval bejutott a második fordulóba az amerikai nyílt teniszbajnokság női páros versenyében.

A magyar-olasz kettős 1 óra 19 perc alatt nyert Okszana Kalasnyikova és Alicja Rosolska ellen.

Babos 60., míg Schiavone 130. a legfrissebb páros-világranglistán, Kalasnyikova 53., míg Rosolska 45. A magyar-olasz kettős először szerepelt közösen, míg az ellenfél már számos sikert ért el együtt.

Kalasnyikova és Rosolska igazi párospecialistának számít, azonnal el is nyerték a rivális adogatását. Akkor még nem sejthették, hogy erre a folyatásban már esélyük sem lesz. Timi és a Roland Garroson 2010-ben egyesben bajnok Francesca Schiavone ugyanis azonnal egyenlített, majd hatalmas csata alakult ki.

A 48 perces első szettben 1:1 után egyik páros sem tudott már brékelni, így a rövidítés döntött. A tie-break is szorosan alakult, de a végén Timi és társa volt a higgadtabb és a pontosabb!

A második szett első gémjét még a grúz-lengyel duó nyerte, de utána szerencsére egyoldalú lett a mérkőzés. Timi és Schiavone fölénybe került, sorozatban öt gémet nyert! Kalasnyikova és Rosolska ugyan 5:1-nél meccslabdát hárított és hozta adogatását, de ezzel csak késleltetni tudta az ellenfél sikerét. A következő játékban Timiék simán kiszerválták a meccset, bejutottak a második fordulóba.

A magyar-olasz duó következő ellenfele az Anna-Lena Grönefeld-Kveta Peschke (német, cseh, 6.) páros lesz.

"Nagyon élveztem a mai meccset és örülök, hogy végre sikerült nyerni Grand Slamen is párost! Schiavonét eddig is kedveltem, de ezután a meccs után a kedvencem lett! Végig bíztatott, jól tudtunk együttműködni." – nyilatkozta boldogan Babos Timea.

Eredmény:
női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Francesca Schiavone (magyar, olasz) – Okszana Kalasnyikova, Alicja Rosolska (grúz, lengyel) 7:6 (7-5), 6:2

(Forrás: babostimea.hu)