US Open: Babosék nagy csatában búcsúztak

2013. 08. 31.

Babos Timea befejezte szereplését a szezon utolsó Grand Slam-versenyén, miuán Francesca Schiavone oldalán két szettben vereséget szenvedett a 6. helyen kiemelt Anna-Lena Grönefeld-Kveta Peschke kettőstől a párostorna 2. fordulójában. A mérkőzés 1 óra 21 percig tartott a US Openen.

Babos Timea és Francesca Schiavone szép győzelemmel kezdett csütörtökön New Yorkban, a pénteki folytatás viszont roppant nehéznek ígérkezett.

A mezőny egyik legtapasztaltabb és legsikeresebb duóját nem véletlenül emelték ki a 6. helyen…
A magyar-olasz kettős viszont alaposan megnehezítette Grönefeld és Peschke dolgát, noha a 40 perces első szettben alig szerzett pontot fogadóként.
A német-cseh kettős egy korai bréket vitt végig, ekkor úgy tűnt, kézben tartja a meccset.
Timea és Schiavone viszont a folyatásra már fogadóként is feljavult!

A második játszma elején semmire brékeltek, majd 3:0-ra elhúztak. de ekkor a sokkal összeszokottabb ellenfél átvette az irányítást, sorozatban öt gémet nyert.
Timiék szépítettek, majd 5:4-nél négy mérkőzéslabdát hárítottak! Többre már nem futotta, így a 20 éves magyar játékos számára befejeződött a szezon utolsó Grand Slam-tornája.
Babos legközelebb a 235 000 dolláros Tashkent Openen lép pályára, majd két kínai verseny következik a programjában.

„A mai meccsünkön sokkal jobban játszottam, mint tegnap. Viszont az ellenfél is nagyon magas színvonalon teniszezett. A vereség ellenére életem egyik legnagyobb élménye volt Francescával párosozni! Remélem még fogunk a jövőben is:)” – nyilatkozta Babos.

Női páros 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Anna-Lena Grönefeld, Kveta Peschke (német, cseh, 6.)-Babos Tímea, Francesca Schiavone (magyar, olasz) 6:4, 6:4

(Forrás: babostimea.hu)