US Open: hiába Czink brékje, Sarapova legyőzte

2012. 08. 28.

A harmadik kiemelt Marija Sarapova bő egy óra alatt két játszmában, 6:2, 6:2-re legyőzte Czink Melindát a hétfőn megkezdődött amerikai nemzetközi teniszbajnokság, a US Open női egyesének első fordulójában.

Az első játszmában Marija Sarapova 10 nyerő ütésével szemben Czink Melinda csak négyet tudott felmutatni, s miközben az orosz játékos öt bréklabdájából kettőt értékesített, magyar ellenfele még csak az adogatás-elvétel küszöbére sem léphetett.

Sarapova elképesztő eltökéltséggel kezdte a második játszmát: semmire vette el Czink adogatását, majd semmire nyerte a sajátját. A 12. labdamenet volt az első, amit a magyar játékos nyert meg – igaz, csak néhány pillanattal tudta elodázni az újabb bréket.

Czink azonban 0:3-nál sem tört meg. A negyedik játékban, amikor Sarapova majdhogynem többet hibázott, mint a mérkőzés addigi részében összesen, a magyar játékos két bréklabdához jutott, és a másodikat értékesítette is. Sőt hozta a saját adogatásait is, így sikerült 3:2-re felzárkóznia.

Sarapova érvényesítette a saját adogatását, majd Czink szervái mellett, végtelenül kiszorított helyzetből az övé lett a meccs talán leglátványosabb labdamenete is – majd azzal a lendülettel az első bréklehetőségnél a gém is.

Ekkor már ismét a néhány gémmel korábbi Sarapova volt a pályán, és második mérkőzéslabdáját értékesítve 6:2-re megnyerte a második játszmát, vele együtt a mérkőzést.