Úszó vb, Montreal: Sors Tamás nagy csatában ezüstérmes

2013. 08. 18.

Sors Tamás (S9) megszerezte a magyar csapat első érmét a montreali úszó-világbajnokságon. Világklasszis úszónk 100 m pillangón végzett a második helyen.

Kétszeres paralimpiai bajnokunk, a szám világbajnoki címvédője és világcsúcstartója 75 méterig vezetett, ekkor azonban az olasz Federico Morlacchi megelőzte, és 59.63-mal az első helyen ért célba, Sors Tamás 1:00.61-gyel lett második.

Pap Bianka (S10) 100 m háton 1:11.50 perccel, további több mint egy másodpercet javított délelőtti egyéni csúcsán és újabb szenzációs teljesítménnyel negyedik lett. Illés Fanni (S6) 100 m háton tovább javítva délelőtti idején1:43.37-tel hetedikként ért célba.

Adámi Zsanett az S3-asok között 150 m vegyesen 5:00.68 perccel nyolcadikként ért célba, S2-es versenyzőnk négy tizeddel elmaradt a délelőtti világcsúcsától, eredménye minden elismerést megérdemel.

A vasárnapi záró napon az SM7-es kategóriában 200 m vegyesen nem rendeznek előfutamokat, Baka Dorottya és Ráczkó Gitta a döntőben úsznak, szintén nem lesznek előfutamok a 4x100-as 34 pontos vegyes váltók versenyében sem.

A többi úszónk a selejtezőkben is szerepel: 100 m gyorson Illés Fanniért (S6), 100 m háton Meilinger Csabáért (S9), 50 m gyorson Pap Biankáért (S10), Engelhardt Katalinért (S5) és Csuri Ferencért (S8), 200 m vegyesen Bérczi Zsófiáért (SM14) szurkolhatunk.

(Forrás: Bernau Péter)