Úszókupa Halmay Zoltán emlékére

2014. 08. 12.

Már tizenöt éve nagy siker a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület 50 yardos (45,72 méter) amatőr úszóversenye, melynek az idén is Bükfürdő volt kiváló házigazdája.

Az egyesület névadója tiszteletére megrendezett versenyre Halmay Zoltán szülőfalujából, Magasfaluból (Vysoká pri Morave) – a korábbi évekhez hasonlóan – ötvenfős delegáció érkezett, akik között sok vállalkozó szellemű úszó is akadt. Az időjárásra sem lehetett panasz, az 57 indulónak a medencét körülvéve szép számmal szurkoltak. A nagykorúvá lett kupára Budapestről és több megyéből is érkeztek visszatérő indulók.

A férfiak mezőnye

A 14 év alattiak versenyének színvonalát jól jellemzi, hogy az időeredmények a felnőttek mezőnyében is megállnák helyüket, sőt a hölgyeknél még jobb időeredmények is születtek. A fertődi Pozvai Kiara a tavalyi bronzérmét aranyra cserélte, imponáló fölénnyel győzött. A fiúk versenyét a budapesti Wang Christopher nyerte, aki a döntőben nyújtotta legjobb teljesítményét.
A hölgyek versenye izgalmas párviadalt hozott, melyben a tavalyi év ezüstérmese, Printz-Markó Erzsébet nagy csatában előzte meg német vetélytársát. A Halmay Zoltán szülőfalujából érkező Tímea Navarčíková is döntőbe jutott, és mint a legjobb magasfalusi versenyző különdíjazásban részesült. A legizgalmasabb és legszínvonalasabb döntőt a férfiak vívták. Két korábbi győztes, Keszti Mihály és Németh Bálint végzett az élen, de szorosan mögöttük ért célba a Halmay Kupán először rajthoz álló Tolvaj Máté is.

Tatai Tibor és Printz János

A verseny fővédnöki teendőit Tatai Tibor, olimpiai és világbajnok kenusunk látta el, aki augusztus 4-én ünnepelte 70. születésnapját. A Pösén született mexikóvárosi olimpiai bajnokkal a verseny szüneteiben Printz János, a Magyar Olimpiai Akadémia tanácstagja beszélgetett. Természetesen a győztesek a díjakat és okleveleket Tatai Tibortól vehették át.

A Magasfaluból érkezett csapat

Akárcsak a korábbi években, ezúttal is komplett családok, szülők, gyerekek, testvérek indultak el a versenyen. A Printz, Pozvai, Tolvaj, Horváth, Budai és a Magasfaluból érkezett Navarčík családok egy vagy több tagja a döntőkben is érdekelt volt. A rendező Halmay Egyesületet a Mittli család tagjai képviselték a viadalon.