Úszóversenyt rendezett a Halmay-kör

2022. 08. 15.

A Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület már huszonegyedik alkalommal rendezte meg 50 yardos (45,72 méter) amatőr úszóversenyét, melynek már hagyományosan a Bükfürdő Thermal & SPA adott otthont. A kellemetlen, szeles idő miatt bár kevesebben álltak rajthoz, de ez a verseny hangulatát nem befolyásolta, köszönhetően elsősorban a Halmay Zoltán szülőfalujából, Magasfaluból (Vysoká pri Morave, Szlovákia) érkezett nagyszámú versenyzőnek és szurkolónak.

Már a nevezések után megszületett a verseny első rekordja. A rendező egyesület tagja, Bajner János 84 évesen döntött az indulás mellett és futamában szépen teljesített.

A 14 év alatti korcsoportokban a fiúk és lányok versenyében is imponáló cseh győzelmek születtek, a Kolínból érkező Daniel Mach és Karolina Bendová elsősége nem forgott veszélyben.

Ezúttal a hölgyek küzdelme volt a legkiegyensúlyozottabb. A döntőbe két-két cseh, magyar és szlovák versenyző verekedte be magát. Itt is cseh győzelemnek lehettünk szemtanúi, Anna Petránková honfitársa, Katerina Bendová előtt ért célba. A dobogó harmadik fokára a szombathelyi Szabó Nikolett álhatott fel.

A férfiak mezőnyében újra üdvözölhettük Dobre Norbertet, aki tizennegyedik győzelmére készült. Bár a döntőben négy Magasfaluból érkező vetélytársat is kapott, de ők sem tudták megszorítani, így az 50 yardos versenyek specialistája újabb aranyéremmel növelte bajnoki címeinek számát.

A döntők után Printz János, a Magyar Olimpiai Akadémia tanácsának tagja értékelte a versenyt, aki kiemelte annak hagyományteremtő jelentőségét. Köszönet Dušan Dvoran Magasfalu polgármesterének, aki szívügyének tekinti a Halmay úszókupát és ez egyre inkább a szlovák indulók eredményein is meglátszik.

(Forrás: MOA/Gál László; fotó: Szakály Ferenc)