Utensilnord: Részsikerekkel halad a felkészülés

2014. 02. 25.

Az elmúlt hétvégén két rangos egynaposon szerepelt hazánk egyetlen kontinentális csapata az Utensilnord.

Pénteken, azaz a Február 21-én a Trofeo Laigueglia 1.1-ese a ligur tengerparton kijelölt 181 kilométeres penzumával valamint a négy kiemelt emelkedőjével várta a kerékpárosokat, így semmiféleképpen sem volt könnyűnek nevezhető a viadal. Ráadásul az erős mezőnynek köszönhetően végig hatalmas tempót diktált a peloton. Sajnos csapatunkból végül mindössze Alessandro Mazzi (41. + 2:37) és Gennaro Maddaulono (79. +8:05) kettőse tudta értékelhető helyen befejezni a megmérettetést.

Vasárnap Szlovéniában a GP Izola-Butan Plin 1.2-ese következett, amelyen a rendesen megerősödő olasz kontinentális soroknak köszönhetően szintén nagyon erős mezőny gyűlt össze. A színtiszta magyar sorral – Bernárd Bendegúz, Dér Zsolt, Holló Botond, Kenyeres Ábel, Kusztor Péter, Lengyel Zoltán, Rózsa Balázs és Varró Gergely – felálló Utensilnord, azonban bizonyítani szeretett volna, így a versenyzőink végig nagyon aktívak voltak a szökések tekintetében, míg végül Bernárd Bendegúz révén sikerült belekerülni a napot meghatározó elmenésbe. Bendegúz több mint 100 kilométert töltött szökésben.

„A verseny elején úgy döntöttem, hogy megpróbálok ma szökni és ehhez tartottam is magam. Azonban a mezőny csak nagyon nehezen engedte el az elmenést. Először egyedül próbálkoztam, de megfogtak, aztán az első nagy mászást követően a lejtmenetben előre csorogtam és elkezdtük tenni a kereket a lószokra Holló Botonddal és Dér Zsolttal egyetemben. Boti hatalmasat ment, de nem engedték el sajnos felértek rá, ekkor viszont megtorpant a mezőny, én pedig lendületből megpróbáltam továbbmenni az egyik Voralrberges sráccal. Ezután csatlakozott hozzánk még egy versenyző a Gourmetfein csapatából. Ekkor már sejtettem, hogy ez lesz a jó elmenés. Olyan 20 km volt még hátra, amikor még mindig 3 perc előnyünk volt. Az utolsó 7 kilométeres körözésnél az utolsó előtti cirkuláréban felfelé utolért minket a mezőny. Ekkorra már teljesen elkészültem az erőmmel, így nem sikerült beállnom a sorba. Ennek ellenére sikeresen célba érkeztem. Nagyon kemény verseny volt, de örülök, hogy mindössze tíz nap edzőtáborral a lábamban ilyen jól sikerült teljesítenem, ráadásul a csapat is viszonylag aktív volt,” – mondta Bendegúz a tegnapi nap eseményeiről.

A versenyt végül az olasz Christian Delle Stelle nyerte. Kusztor Péter a győztessel azonos idővel érkezve a 16., Dér Zsolt 2 perc 4 másodperces hátránnyal az 58., míg Bendegúz végül 8 perc 54 másodpercet kapva a 97. helyen zárt.

A lengyel nagy csatában előzte meg Contadort

A tavalyi Francia körversenyen 11. helyen végző 23 éves lengyel Michal Kwiatkowski nyerte meg az egyik legrangosabb téli többnapos viadalt, a Volta Ao Algarve elnevezésű versenyt.
Az Omega Pharma-Quick Step bringása 19 másodperccel előzte meg a kétszeres Tour de France-győztes klasszist, a spanyol Alberto Contadort. Az utolsó szakaszon a brit Mark Cavendish győzött.

(Forrás: Utensilnord csapat, NSO)