Parasport: Váczi Anita ötödik Duisburgban

Váczi Anita paralimpiai kvótát szerzett Milánóban

2015. 08. 22.

Rióban 2016. szeptember 7-18 között rendezik a Paralimpiai Játékokat. 22 sportágban hirdetnek bajnokokat. Londonhoz képest a kajak-kenu és a triatlon is felkerült a játékok programjába.

Milánóban péntek délután Váczi Anita, a Tiszaújvárosi SE sportolója a KL1-es kategóriában az ötödik helyen végzett, és ezzel megszerezte az első magyar kajak-kenu paralimpiai kvótát.
A vb-n a parakenus férfiak nem jártak hasonló sikerrel.

Anita korábban több szépségversenyen is indult, és modellként is dolgozott. Egy autóbalesetben sérült meg a gerince, s azóta kerekes székben ül.
Elhatározta, hogy kajakosként elér a riói paralimpiára. Célját Milánóban siker koronázta.

„Kemény futam volt, de sikerült életem legjobb idejét menni – nyilatkozta a döntő után a kajakkenusport munkatársának.
Végre mindent meg tudtam csinálni, amit elterveztünk, amit kértek tőlem. A rajtom kirobbanó volt, a negyedik bójáig csak az erőre figyeltem, és még utána is rá tudtam tenni. Az utolsó negyven-ötven méteren már alig kaptam levegőt, de kizártam mindent, és megszereztem a kvótát. Nagyon boldog vagyok!”

Ez a magyar paralimpikonok második kvótája Rióra, korábban Dávid Krisztina, sportlövő a suhli vb-n szerzett kvótát.