Valószínűsíthető Világjátékok-kvóta

2012. 06. 01.

A magyar aerostep és aerodance csapat is az előkelő hetedik helyen végzett az aerobikosok szófiai világbajnokságán a fináléban, és valószínűleg Világjátékok-kvótát szerzett a magyar aerodance csapat az elődöntőben szerzett hatodik helyével.

Első alkalommal rendezték meg az aerobik világbajnokságon az aerostep és aerodance csoport versenyek, mindkét kategóriában indult magyar egység. Mivel ezek a kategóriák is szerepelnek a 2013-as kolumbiai Világjátékok műsorán, már itt is lehetett kvótát szerezni. A hivatalos kiírás szerint az elődöntő első hat helyezettje kvalifikációt szerez a nem olimpiai sportágak olimpiájára.
A magyar aerodance csapat kihasználta ezt a lehetőséget, a Bakó Anett, Hagymási Alexandra, Hegyi Dóra, Kun Orsolya, Lendvay Dóra, Rózsa Evelin, Sipeki Rózsa, Szörényi Ágota összeállítású együttes a hatodik helyen végzett. A döntőben hetedik lett 18.613 pontta.
Majdnem meglett a kvalifikáció a Czakó Evelin, Czinder Kinga, Hosnyánszki Anita, Kovács Ramóna, Kőrösi Kitti, Szabó Júlia, Táskai Anita, Ujvári Cecília alkotta aerostep csapatnak is, a 7. pozíciót szerezték meg, így első számú tartalékosok a Világjátékokra. Ugyanezt a helyezést a döntőben is megtartották, 17.100 ponttal.

Katus Tamás, aerobik-elnök:
Nagyon örülünk a hatodik helyezésnek és a kvótának. Sajnos, a kvóta körül egy picit még zavaros a helyzet, a hivatalos tájékoztatása alapján az elődöntőben elért első hat helyezett lesz kvótás, utána jönnek a tartalékok. A szabályok viszont most változtak, nem egyértelmű a helyzet, eddig ugyanis az első nyolc jutott ki az elődöntő alapján. Írásbeli állásfoglalást kértünk a Nemzetközi Torna Szövetségtől (FIG), mivel az sem világos, hogy a szabad kártya mi alapján kerül kiosztásra.

Aratott az utánpótlás a vb-n

ét éremmel és számos pontszerző helyezéssel zártak a magyar utánpótlás versenyzők az aerobikosok szófiai világbajnokságán. Bali Dániel ezüstérmet nyert férfi egyéniben, míg Mazács Fannival bronzérmes lett a vegyespárosok között a 15-17 éves kategóriában.
Az első magyar érmet Bali Mazáccsal szerezte, a román párossal holtversenyben a harmadik helyen végeztek. Bali aztán hibátlan gyakorlatot bemutatva megtartotta az elődöntőben megszerzett pozícióját, így nem volt kérdéses második helyezése férfi egyéniben. Ebben a korosztályban két kategóriában is épphogy lecsúsztak a magyarok a dobogóról, trióban és csoportban is a negyedik helyet hozták.
A 12-14 évesek között három magyar egység is döntős volt, itt a legjobban a Bábel-Gyenis vegyespáros és a csoport szerepelt, mindketten a 6. pozícióban zártak.

Férfi Egyéni (15-17): 2.Bali Dani 20,250 pont
Női Egyéni (15-17) 5.Deák Anna 19,550
Vegyes Páros (15-17) 3.Mazács, Bali 19,550 és Románia2 19,550 (holtversenyben),...6.Deák , Tácsik 19,100
Trió (15-17) 4.Deák, Molnár, Nagy 19,831
Csoport (15-17) 4.Felföldi, Kovács, Molnár, Nagy, Szöllő, Tóth,Szolnoki 19,526
Vegyes Páros (12-14) 6.Bábel, Gyenis 17,650
Trió (12-14) 7. Magyar, Ötvös, Szász 1 18.328
Csoport (12-14) 6. Magyar, Máté, Ökrös, Ötvös, Szász, Tácsik 18,226

(Forrás: torna szövetség)