Hosszú Katinka két nap alatt tízszer győzött

Vasárnap Rio jegyében rajtolnak a medencés úszók a kazanyi vb-n

2015. 08. 02.

A kazanyi világbajnokság első hetében a szinkronúszóké, a műugróké és a vízilabdázóké volt a medence. Befejezték küzdelmeiket a nyíltvízi úszók. Olimpiai kvótát szerzett 10km-en Risztov Éva, férfi vízilabdázóink biztosan nyerték csoportjukat, vasárnap pihennek, és várják, hogy ezen a napon ki jut tovább a Kanada-Olaszország találkozón, mert ennek győztesével mérkőznek majd a negyeddöntőben.

Az 50 m-es medencében az egyéni számokban az érmek mellett a minél jobb időeredmény elérése a cél. A rajthoz álló úszóink többsége már rendelkezik olimpiai A szintes eredménnyel, de hogy ezek az idők mit érnek, és hol tartanak úszóink a világ legjobbjai között egy évvel az olimpia rajtja előtt, ezt hűen tükrözi majd ez a világbajnokság.
A váltószámokban az első 12 helyet elért nemzetek megszerzik az olimpiai indulás jogát. Az első napon rendezendő két váltószámban még nem indul a magyar válogatott.

Medencébe ugrik az olimpiai bajnok Gyurta Dániel, az elmúlt év kiemelkedő úszónője, Hosszú Katinka, fiatal tehetségeink közt Bernek Péter, Kapás Boglárka, Szilágyi Liliána és a tapasztalt Verrasztó Evelyn valamint Jakabos Zsuzsanna. Nem olimpiai távon melegít be Cseh László.

A vasárnapi program (zárójelben az olimpiai A és B szint, illetve a sportoló neve mellett jelenlegi olimpia szintideje)

Délelőtt, előfutamok (magyar idő szerint)

08:30 Női 100m pillangó (58.74, 1:00.80) Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliana (58.70)
08:48 Férfi 400m gyors ( 3:50.44, 3:58.51) Bernek Péter (3:47.31)
09:28 Női 200m vegyes (2:14.26, 2:18.96) Jakabos Zsuzsanna (2:11.32), Hosszú Katinka (2:08.66)
09:44 Férfi 50m pillangó (nem olimpiai szám) Cseh László
10:03 Női 400m gyors (4:09.08,4:17.80) Kapás Boglárka (4:08.97)
10:34 Férfi 100m mell (1:00.57,1:02.69) Gyurta Dániel (1:00.42)
11:58 Női 4x100m gyorsváltó
11:10 Férfi 4x100m gyorsváltó