Vasárnap újabb Veszprém-Szeged csata, ezúttal az MK-döntőben

2013. 04. 14.

A legutóbbi négy kiírást megnyerő, összességében 21-szeres győztes MKB Veszprém, valamint az eddig hat trófeát begyűjtő Pick Szeged jutott be a férfi kézilabda Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe. Az elődöntőben mindkét favorit igazolta a papírformát: a Veszprém a Csurgót, a Szeged a másodosztályú Balassagyarmatot verte meg biztosan a pécsi négyes döntő szombati játéknapján.

Veszprém-Csurgó

Szorosan indult a mérkőzés, az első percekben jól tartotta magát a Csurgó, de 2–1-es vezetése után a két együttes bajnokijához hasonlóan ellépett a Veszprém, és villámgyorsan 7–3-ra a címvédő vezetett. A csurgóiak kapaszkodtak, 7–6-ra feljöttek, amikor a pécsi eredményjelző hibája miatt kisebb kényszerszünetre került sor. Ezt követően ismét meglépett a Veszprém, így 11–8-nál időt is kért Imre Vilmos, a csurgóiak mestere. A szünet előtt kétszer is egy gólra kapaszkodott ezután együttese, de 15–14-et követően sem jött össze az egyenlítés, két gyors veszprémi gól után ismét három volt közte, és a szünetre 19–15-ös állás mellett vonulhattak a felek.

A folytatásban beragadt kissé a Csurgó, három és fél percig nem talált be, de mivel az ellenfél is csak egyszer, így a 34. percben 20–16-ra álltak a csapatok, innentől azonban beindult a veszprémi henger. Nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a címvédő, és az újabb emberelőnyt követően Gulyás leindulás végén értékesített ziccerével már 24–17-re vezetett. Alilovic ellenállhatatlan formában kezdte a második félidőt, a 44. percben Császár bombája után először számolhattak a veszprémiek (29–19). A párharc ekkorra gyakorlatilag eldőlt, a hátralévő időben már csak az volt a kérdés, hogy a csurgóiak tudnak-e kozmetikázni az eredményen. Öt perccel a vége előtt 33–25-re zárkóztak a csurgóiak, Alilovicnak nem is tetszett, hogy sorozatban került kiszolgáltatott helyzetbe, és végül a különbség nem változott: 35–27-re nyert a Veszprém.

Szeged–Balassagyarmat

Szegedi támadással és balassagyarmati góllal kezdődött a találkozó, de egészen máshogy folytatódott… Egy-két gyors passz után máris lövőhelyzet alakult ki a szegediek előtt, akik bátran, önbizalommal, pontosan lőttek, a labda pedig általában a hálóban kötött ki. Olykor némi szerencsével… A Pick védekezése azonban nem nagyon akart összeállni, a Balassagyarmat meg tudta mozgatni a szegedi falat, és kihasználva annak nem kellő fordulatszámát, sorra lőtte a gólokat, így a 10. perc végére egy volt csupán a favorit előnye (7–6). Miután a következő öt percet 5–1-re hozta a saját ritmusára felpörgő Szeged, sikerült meglépnie a riválistól. Ebbe viszont szépen bele is nyugodott a Pick, és hagyta feljönni magára az ellenfelét. Vezetését persze nagy veszély nem fenyegette, de a gólok – legalábbis pár percig – felváltva estek mindkét oldalon. A félidő hajrája egyértelműen a Szegedé volt, amely hatgólos előnnyel vonulhatott pihenőre (19–13).

Hiába a pihenő, a másodosztályú gárda már nem nagyon tudta mozgósítani erőtartalékjait. Tíz perc sem telt el, máris tízre nőtt a Szeged előnye, a 40. percben a végig agilis beálló, Antonio Pribanic szerezte meg a kilencedik találatát. Az utolsó tíz perchez érve éppen tizenhárommal vezetett a Szeged (35–22). A Balassagyarmat védekezésben lényegesen kevésbé volt hatékony, így játékosai csupán egy-két támadás erejéig próbáltak valamit felvillantani magukból, megfricskázni kicsit a favoritot. A második félidő ritmusa picit visszafogottabb volt, mint a nyitány, ami ismerve a sorsolást, nem csoda. A másodosztályú gárdának holnap már délelőtt jelenése lesz a Csurgóval szemben, amely ugyancsak jó erőkből álló, élvonalbeli együttes, tehát sok jóra papíron ismét nem számíthat. A Szeged kialhatja magát ugyan, de ebédre megkapja a honi nagy rivális Veszprémet. A vége közte tizennyolc lett (41–23), a Szeged izgalmaktól mentesen hozta a papírformát, a Balassagyarmat pedig tisztességgel helytállt.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ

ELŐDÖNTŐK

MKB Veszprém KC–Csurgói KK 35–27 (19–15), Pécs, 1000 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VESZRPÉM: Fazekas – Rodríguez 1, Sulic 4, Laluska 1, Oneto 1, Terzic 3, UGALDE 5. Cs: ALILOVIC (kapus), GULYÁS P. 6, Schuch, Császár 3, Iváncsik G. 2, NAGY L. 5, Iváncsik T. 3 (1), Pesics, Dzsamali 1
CSURGÓ: Wyszomirski – Miss 2, Kedzo 1, Simon B. 3, Szöllősi Sz. 3, Grebenár 3, Nagy M. 2. Cs: Pallag (kapus), Herbert 1, Katzirz 3, Vadkerti G. 1, Országh 2, Kovacsics 1, OLÁH G. 5 (1), Borsos, Cifra
Kiállítások: 4, ill. 12 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1
Carlos Ortega: – A BL-ben és a bajnokságban is remekül teljesítünk, és ezt főleg a jó védekezésünknek köszönhetjük, de ebből a Csurgó ellen keveset mutattunk.
Imre Vilmos: – A második félidő elejéig fegyelmezetten, türelmesen játszottunk, ám a nyitott védelemmel szemben megtorpantunk. Kapusaink elmaradtak a várakozásomtól.

Pick Szeged–Balassagyarmati Kábel SE 41–23 (19–13), Pécs, 1000 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
SZEGED: Tatai – Laszica 4, Ancsin G. 5, BUDAY 6 (2), PRIBANIC 10, Sulc 1, Kekezovics 3. Cs: TÓTH M. (kapus), Czina, Balogh Zs. 3, LARHOLM 5 (1), Prodanovics 4, Zubai Sz., Vadkerti A
BALASSAGYARMAT: Varga Á. – Bécsi, HORVÁTH SZ. 6, Kajdy, Széles 1, VARGA J. 4, Szabó A. 2. Cs: Síró (kapus), SZABÓ T. 3, Piroska 1, Kovács G. 4, Kertész, Bán 1, Tihanyi 1, Puruczki
Kiállítások: 4, ill. 4 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 2/0
Skaliczki László: – Szimpatikus, feltörekvő csapattal találkoztunk, amely elismerést érdemel a négybe kerülésért. Az elején sokat hibáztunk, a végére azonban megfelelően gyors lett a játékunk.
Kedves László: – Amíg bírtuk erővel, nem tudott elhúzni a Szeged. Külön dicséretet érdemel Varga János, Horváth Szilárd, Szabó Tamás, Varga Ádám és Kovács Gábor.