Vasárnapra is jutott aranyérmünk Bakuban

2015. 06. 21.

Az Európa Játékok kilencedik versenynapján az aerobikosaink szállították az érmes helyezést. Bakuban nyolcra nőtt az aranyérmeink száma. Drukkoltunk vízilabdázóinknak, ökölvívóinknak, sportlövőinknek és férfi országúti kerékpárosainknak is.

A nap legnagyobb magyar sikerét hozva a Szöllősi Panna (Flex Hungary Debrecen), Lendvay Dóra (Budaörsi Diáksport Egyesület), Hegyi Dóra (Flex Hungary Debrecen), Farkas Balázs (Flex Hungary Debrecen), Bali Dániel (PSN) összetételű csapatunk aranyérmes lett. A vegyespárosok küzdelmeiben a Hegyi Dóra, Bali Dániel összeállítású duónk alig lemaradva a dobogóról a negyedik helyen végzett.

Fiú vízilabdázóink Németország ellen a hetedik helyért játszottak. Az első negyedben 4-2, másodikban szintén, harmadikban 3-1, az utolsóban 4-1 volt az eredmény. Jobbak voltunk, 15-6-ra győztünk, így a fiúk az I. Európa Játékok vízilabdatornáját a 7. helyen fejezték be. A döntőt Spanyolország és Szerbia játszotta.

Az országúti kerékpárosok mezőnyében a londoni olimpikon Lovassy Krisztián mellett Dér Zsolt állt rajthoz. Lovassy nem fejezte be a viadalt, Dért 57-ként pozicionálták. A versenyt a spanyol Luis León Sánchez Gil nyerte.

Sportlövészetben a pisztolyosok közt Jambrik István 562 körrel a tizennyolcadik, a férfi kisöbű sportpuska összetett, 50 méteres selejtezőjében Sidi Péter 1149 körrel a 13., Péni István 1143 körrel a 19. lett. Vasárnap egyetlen magyar sportlövőnk nem került fináléba.

Ökölvívásban vasárnap a magyarok a nyolcaddöntőben próbáltak szerencsét. A nők 57-60 kg-os versenyében Csombor Vivien a szerb Jeliccsel lépett ringbe, a mérkőzés a magyar lány kiesésével végződött. Hámori Ádám 91 kilóban lépett kötelek közé, a hazai közönség előtt küzdő azeri Abdulkadir Abdullayev egyhangú pontozással győzte le a magyar fiút. A 75 kilósok közt Harcsa Zoltán az ukrán Vojtaljuk ellen egyhangú pontozással jutott be a legjobb nyolc közé.

A magyar csapat medálgyűjteménye az aerobikosoknak köszönhetően tovább gyarapodott vasárnap, a mérleg így 8 arany-, 2 ezüst- és 5 bronzérem, ami a nemzetek közt jelenleg a negyedik helyre elég. A tabellát továbbra is Oroszország vezeti a házigazda azeriek előtt, minket a németek előztek be a dobogón. A játékok második hetében lépnek színre úszóink és judósaink, így az éremkollekciónk várhatóan tovább fog bővülni.

Hétfőn tovább szurkolhatunk ökölvívóinknak és sportlövőinknek, új, magyar érdekeltségű sportágként a tollaslabdázóink is bemutatkoznak Bakuban, a játékok 10. versenynapján.

(MOB/VF, fotó: MOB/Szalmás Péter)