Végső búcsú az olimpiai bajnok Novák Dezsőtől

2014. 03. 17.

Több százan vettek végső búcsút hétfőn Novák Dezsőtől, a Ferencváros kétszeres olimpiai bajnok labdarúgójától a budapesti Szent István-bazilikában.

A gyászszertartást megelőzően barátok, csapattársak és szurkolók rótták le kegyeletüket. A korábbi kiváló futballista ravatala előtt tisztelgett Kubatov Gábor, az FTC elnöke, valamint Orosz Pál, a labdarúgócég vezérigazgatója, illetve a teljes csapat Thomas Doll vezetőedzővel együtt.

A szentmisét Kiss-Rigó László megyéspüspök celebrálta, a Magyar Labdarúgó Szövetség, a Magyar Olimpiai Bizottság, a Ferencváros, illetve a barátok nevében Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője mondott beszédet. Az MLSZ részéről részt vett az eseményen Berzi Sándor alelnök, a MOB-ot pedig Szabó Bence főtitkár és Győr Béla a MOA tanács tagja képviselte.

A gyászolók, az első sorban: Dunai Antal, Szabó Bence, Kárpáti Györgym mögöttük Palotai Károly és Szalay Miklós (kissé takarva)

A szertartáson jelen volt számos olimpiai bajnok Nébald Györggyel a klub elnökével az élen, más sportágbeli aranyérmesek, mint a vízilabdázó Ambrus Miklós, Bolvári Antal és Kárpáti György, a Nemzet Sportolója, az öttusázó Németh Ferenc, a birkózó Varga János, s a labdarúgó aranyérmesek közül Palotai Károly, Szalay Miklós, Dunai Antal, Szücs Lajos, Ihász Kálmán, Gelei József és Szentmihályi Antal.

Az egykori klasszis futballista földi maradványait végül a Szent István-bazilika altemplomában, szűk családi körben helyezték örök nyugalomra.

A kétszeres olimpiai bajnok a Ferencvárossal négyszer volt magyar bajnok, egyszer pedig győztes a Vásárvárosok Kupájában. Labdarúgó-pályafutása után edzőként is sikeres volt: háromszor nyert bajnokságot az FTC-vel (1981, 1995, 1996), irányításával 1995-ben a csapat bejutott a Bajnokok Ligájába.

(Fotók: Kovács Anikó)