Vereség az olaszoktól Gdanskban

2014. 02. 09.

A magyar jégkorong-válogatott 4-2-re kikapott a világ élvonalában szereplő olasz csapattól a gdanski nemzetközi torna utolsó, szombati fordulójában, és így a negyedik helyen végzett.

A játéknap előtt mind a négy csapatnak egyaránt három pontja és 3-3-as gólkülönbsége volt.
Az élvonalban érdekelt olaszok a 10. percben hátrányba kerültek, de az első harmad hajrájában egyenlítettek, majd a pihenő után fordítottak. Magosi 2-2-re módosította az állást, ám jött egy újabb szünet előtti hajrágól. A záróharmadban még egy olasz gól született.
A vereség azt jelenti, hogy a sok újonccal és juniorkorú játékossal felálló magyar együttes a negyedik helyen végez Gdanskban.

Edzői vélemény:
Rich Chernomaz:
"Jó torna volt, minőségi ellenfelekkel, még Lengyelország is nagyon sokat fejlődött tavaly óta, Fehéroroszország és Olaszország pedig A-csoportos. Három nap alatt három meccset játszottunk, és a kulcs az, hogy végig próbáltuk magunkat tartani a tervhez.
Tegnap nagyon jól tudtunk koncentrálni, fegyelmezettek voltunk, ma már kicsit elfáradtunk szerintem. Az első gólt is emiatt kaptunk hátrányból. Annyi volt a különbség, hogy pár helyzetet jobban használtak ki az olaszok. Mentális fáradtság volt jellemző néha ránk, és általában ez dönti el, ki nyer és ki veszít. A három meccsen nagyon sok erőfeszítést tettek a srácok, nagyon boldog vagyok, hogy a versenyhelyzet megvolt a csapatban. Néha kizökkentünk, és eltértünk a tervtől, és pont ez a különbség A-csoportos csapatok és köztünk. Az A-csoportosok mindig hozzák a szintet, nincsenek hullámvölgyek nagyon. Az a kulcs, hogy egyszerűen kell játszani, és be kell tartani, amit az edzők kérnek, követni kell a célokat, amiket kitűztünk.
Láttunk sok mindent ezen a tornán. Bizonyos játékosok nagyszerűek voltak, mások nem annyira, ez az én döntésemet könnyebbé teszi, amikor a világbajnokság előtti táborba válogatom az embereket. Remek lehetőség is volt ez a torna, főleg azoknak a fiataloknak, akik még sosem játszottak a válogatottban. Páran nagyon jól játszottak a három meccs alatt, de az is látszott, ha valaki még nem áll készen. Konkrét neveket a felkészülésnek ebben a szakaszában nem szeretnék kiemelni. Ezekre áprilisban fog majd fény derülni."

Eredmény:

3. forduló (a mérkőzés honlapja szerint):
Olaszország-Magyarország 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)
gól: Sirianni (19.), Bentivoglio (25.), Rocco (39.), Borgatello (55.), illetve Azari (10.), Magosi (37.)
Lengyelország-Fehéroroszország 4-2 (0-1, 0-1, 4-0)
A végeredmény: 1. Lengyelország 6 pont (7-5), 2. Olaszország 6 (7-5), 3. Fehéroroszország 3 (5-7), 4. Magyarország 3 (5-7).
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.

(Forrás: NSO, icehockey.u)