Vereség egyesben három szettben

2014. 04. 16.

Babos Timea három szettes, nagyon szoros mérkőzésen vereséget szenvedett Kristyna Plioskovától a 250 000 dolláros BMW Malaysian Open első fordulójában. A találkozó 2 óra 42 percig tartott, az eső és a pálya takarítása miatt közel négy órán át állt a játék.

A 62 perces első szettben a 20 éves magyar játékos hatalmas lehetőségekhez juttatta magát, de sajnos nem tudta teljesen megtörni ellenfelét. A játszma elején, 1:0-nál Timi 40-re brékelte ellenfelét, harmadik esélyét használta ki, majd 3:0-ra elhúzott.

Pliskova ekkor újabb két bréklabdát hárított, ez rendkívül fontosnak bizonyult. A cseh játékos ezzel „visszajött” a szettbe, majd 5:3-nál elnyerte ellenfele adogatását. Pedig addig bréklabda közelébe sem jutott. A játszma sorsát végül a rövidítés döntötte el…

A tie-break első részében Timi már 4-2-re is vezetett, majd 4-4 után újabb két pontot nyert. De nem tudta lezárni a szettet…Pliskova egyenlített fogadóként, majd 7-6-nál kihasználta első játszmalabdáját. A cseh játékos az első felvonásban 9 ászt ütött, végül fogadóként is felülmúlta a magyar játékost.

A 42 perces második szett elején Timi bréklabdát hárított, de fogadóként sokáig nem volt esélye. Szerencsére éppen a legjobbkor, 3:3 után változott a helyzet! Pliskova teljesítménye picit váratlanul leromlott, ez dönőnek bizonyult.

A 20 éves magyar játékos 15-re brékelt, majd 4:3 után 30-ra hozta a szerváját. A cseh játékos pedig nem tudott már fordítani, újra 15-re bukta el az adogatását, ezzel a játszmát is.

A harmadik szett elején Timi magabiztosan hozta szerváját, ezután viszont eleredt az eső, félbeszakadt a mérkőzés. A közel 4 órás kényszerszünet után Pliskova három bréklabdát hárított, majd ugyanennyi esélye volt arra, hogy elnyerje ellenfele adogatását. Szerencsére Timi végül hozta ezt a játékot!

Ezután a magyar játékos remek fogadójáték után 0-ra brékelt, majd 15-30-ról nyerte meg a következő gémet (4:1). A hetedik játékban Pliskova újabb három bréklabdához jutott és az utolsó ki is használta (4:3). Sajnos a cseh játékos ezután is pontosabb volt, simán egyenlített, majd 4:4 után 40-re nyerte el ellenfele adogatását.

Az utolsó gémben Pliskova már labdamenetet sem veszített. A cseh játékos egyébként a mérkőzés során 17 ászt ütött…

Ha a versenyt hétfőn és kedden is alaposan hátráltató eső nem „szól közbe”, akkor Timi (35. a világranglistán párosban) szerdán párosban is pályára lép Kuala Lumpurban Hao Csing-csan (26.) oldalán.

A magyar játékos 7, míg tajvani társa 3 WTA-versenyt nyert eddig ebben a műfajban. Timi és Hao ellenfele Alekszandra Krunics (100.) és a horvát Ana Vrljic (154.) lesz. A magyar teniszező tavaly egyesben kétszer találkozott a szerb játékossal: Budapesten 6:3, 6:7, 6:3-ra, míg Doneckben 7:6, 6:4-re nyert. Bogotában Timi és Mandy Minella 6:3, 6:2-re győzött Jelena Jankovics és Krunics ellen.

Timi párosmeccse szerdán a Centerpálya negyedik találkozója lesz. A program magyar idő szerint 8 órakor kezdődik.