Vereségek a nemzetközi kupákban

2012. 03. 15.

Ledolgozható szegedi hátrány a BL-ben

A Szeged ledolgozható, kétgólos hátrányba került a Mladost Zagreb vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.
Az összecsapás horvát góllal indult, majd a Tisza-partiak új-zélandi légiósa, Kayes egyenlített (1-1). Ugyancsak ő - már a második negyedben - szerezte a Szeged második találatát is, sőt az ausztrál légiós, Younger révén 3-1-re elhúzott a magyar együttes. Még ebben a negyedben fordult azonban a kocka, a horvátok előbb kiegyenlítettek, majd 4-3-ra módosították az állást. A Szeged ugyanakkor hatásos részhajrába kezdett, és a nagyszünetre visszavette a vezetést (4-5).
A harmadik nyolc perc magyar szempontból annál rosszabbul kezdődött és folytatódott: a Mladost két gólt szerezve visszavette a vezetést (6-5), majd a negyedik negyedben már 8-5-öt mutatott az eredményjelző, amikor ötméteresből Kiss Csaba kialakította a 8-6-os végeredményt, ez pedig reményt ad a Szegednek az április 18-i visszavágóra.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Mladost Zagreb (horvát) - A-Híd Szeged Beton VE 8-6 (1-1, 3-4, 2-0, 2-1)
a magyar csapat góldobói: Kayes 2, Younger, Török, Kunac, Kiss Cs. 1-1

A Vasas is kikapott a BL-ben

A Vasas négy góllal kikapott a Jug Dubrovnik vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első meccsén Horvátországban.

A Vasas több mint három évtizede nem tud nyerni Dubrovnikban, és a rossz sorozat szerda este is folytatódott. Az elején a horvátok kétszer is bevették Nagy Viktor kapuját, utána azonban a Vasast erősítő volt dubrovniki, világ- és Európa-bajnok Miho Boskovic szépített. Aztán - Vámos Márton révén - meglett az egyenlítés is, az első szünetre azonban 4-2-es hazai előnynél vonulhattak el a csapatok. A második negyed fontos momentumaként Nagy ötméterest hárított, így 5-2 helyett 4-3 lett, miután Fazekas Tibor betalált.

Az 5-3-as félidőt követően ismét a fiatal Vámos jeleskedett egy bal felső sarokba zúdított bombával (5-4), utána azonban dubrovniki gólok következtek. 8-4 után az olimpiai bajnok center, Steinmetz Ádám ejtésből javított a Vasas helyzetén, majd az általa kiharcolt büntetőt a háromszoros ötkarikás aranyérmes, balkezes Kiss Gergely értékesítette, úgy, hogy a kapusról visszapattanó labdát jobb kézzel küldte a hálóba (8-6). Ám nagyon gyorsan 10-6 lett a hazaiak javára, Kiss második gólja után pedig 12-7-re húztak el a vendéglátók. Katonás Gergő emberelőnyből állította be a 12-8-as végeredményt, ami azt jelenti, hogy nagyon nehéz feladat vár a Vasasra az április 18-i visszavágón.

Jug Dubrovnik (horvát) - TEVA-Vasas Uniqa 12-8 (4-2, 1-1, 3-2, 4-3)
a magyar csapat góldobói: Kiss G., Vámos 2-2, Boskovic, Fazekas, Steinmetz Á., Katonás 1-1

Lecsúszott az Eurokupa-döntőről a Szolnok

Nem jutott be a férfi vízilabda Eurokupa fináléjába a Szolnok, miután hazai környezetben nem tudta ledolgozni egygólos hátrányát.
A Tisza-partiak 10-10-es döntetlent játszottak szerdán a spanyol Sabadell-lel, s így összesítésben 19-18-ra alulmaradtak az elődöntőben.
A végül három gólig jutó Pásztor Mátyás jóvoltából a Szolnok 73 másodperc alatt ledolgozta a Spanyolországban összeszedett hátrányt, csakhogy ez a mérkőzés elején és nem a végén történt. A szívós vendégek egészen 3-3-ig tartották a lépést a Szolnokkal, sőt, az első szünetre kétgólos, a második negyed elején pedig háromgólos előnyre tettek szert (3-6).
Az olimpiai bajnok Kis Gábor révén, majd Marnitz Gergőnek köszönhetően visszakapaszkodott a hazai gárda (5-6), ám a rivális megőrizte jó lövőformáját, és rendre egy-két találattal vezetett. Így volt ez egészen a negyedik negyedig, amikor is Pásztor 8-9-re alakította az állást, a román légiós Negrean pedig bő öt perccel a vége előtt ki is egyenlített (9-9). Erre is volt azonban válasza a Sabadellnek, és bár egy perccel a záró dudaszó előtt akcióból Pásztor 10-10-re egalizált, a hosszabbításhoz szükséges újabb gólt már nem tudta megszerezni a magyar csapat.
A Szolnok története legnagyobb nemzetközi sikerét érte el a négy közé jutással.