Hosszú Katinka ellenállhatatlan volt vasárnap

Verrasztó és Jakabos holtversenyben csapatak célba Rómában, Hosszú Katinka második Barcelonában

2013. 06. 14.

Cseh László, Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsanna egyaránt ezüstérmet szerzett 100 méter pillangón a Rómában immár 50. alkalommal zajló Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű nemzetközi úszóversenyen.

A viadal hivatalos honlapja szerint az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh 52.80 másodperces eredménnyel lett második, míg a szám másik magyar indulója, Pulai Bence 53.07-el negyedikként csapott a célba.

Verrasztó az öt magyar úszót felvonultató nyolcfős döntőben úgy lett második, hogy Jakabossal századra azonosan, 59.04 másodperc alatt teljesítette a távot. Ugyanitt Szilágyi Liliána negyedik (59.10), Dara Eszter hetedik (59.93), Joó Sára pedig nyolcadik (1:00.55 perc) lett.

A 200 méter mellen olimpiai bajnok Gyurta Dániel Rómában 100 méter mellen volt érdekelt csütörtökön, s negyedikként zárt, ahogyan Bernek Péter 400 méter gyorson. A nőknél 400 gyorson magyar részről Jakabos és Mutina Ágnes úszott döntőt, előbbi ötödik, utóbbi hetedik lett.

Hosszú Katinka második Barcelonában

Hosszú Katinka (a képen) második helye volt a legjobb magyar eredmény Barcelonában, a Mare Nostrum elnevezésű úszósorozat második állomásának zárónapján.
A szerda este véget ért viadal honlapjának összegzése szerint Hosszú 2:12.85 perccel lett ezüstérmes 200 méter vegyesen. Az ezúttal is monstre programot vállaló világ- és Európa-bajnoknő 200 méteres hátúszásban negyedikként (2:12.10), 50 m háton (29.48 mp) és 200 m pillangón (2:16.82) pedig egyformán nyolcadikként zárt a fináléban.
A nyitónapon, kedden Hosszú megnyerte a 400 m vegyest, 200 m gyorson második, míg 100 m háton nyolcadik lett.
Rajta kívül még ketten döntőztek szerdán: Takács Krisztián 50 m gyorson (22.72 mp) az ötödik, Biczó Bencze pedig 100 m pillangón (54.48) a hetedik helyet szerezte meg.