Világbajnokság: Vereség Romániától (VIDEÓVAL)

2013. 12. 12.

Remek első félidőt követően a 45. percre visszaesett támadásban a magyar válogatott, így négy gólos vereséget szenvedett Romániától.

Csaknem megtelt – a világbajnokság során először – az újvidéki Spens Arena, és a lelátón szinte mindenütt a piros-fehér-zöld zászlók díszítették a csarnokot. A román drukkereknek csupán egy szektor maradt.

A mérkőzés előtt Vetési Iván, az MKSZ elnöke köszöntötte Bulath Anitát, aki 75. alkalommal lépett pályára a magyar válogatottban.

A román csapatban kezdőként lépett pályára a térdét fájlaló Cristina Neagu, a mieinknél pedig Kiss Éva kezdett a kapuban. A magyar válogatottban Szekerest és Triscsukot támadásban Zácsik és Cifra váltotta. A negyedik mérkőzésre benevezett Zácsik Szandra rögtön góllal kezdett, Kiss Éva pedig hárította Marin második büntetőjét. Zácsik már a harmadik góljánál járt a 12. percben, amikor 4-1-es magyar vezetésnél Gheorghe Tadici időt kért.

5-2 után megtorpant a magyar válogatott, Tomorit Bulath váltotta, Görbicz pedig szép egyéni akcióból talált be. majd Szucsánszki érkezett a pályára 6-6-nál. Korábbi mérkőzéseihez képest klasszisokkal jobban védekezett a magyar válogatott, és Kiss Éva is bravúrosan védett, így Görbicz időntúli büntetőből lőtt góljával szünetben két góllal vezettünk.

Szünet után maradt a többnyire két gólos magyar előny, Görbicz kihagyott büntetőjét követően Bradeanu emberelőnyből szépített. A magyar szurkolók hangorkánnal próbálták átsegíteni a mieinket a holtponton, Buceschi büntetőből szerzett góljával először vezetett Románia (15-14), Hajdu János pedig időt kért a 47. percben.

Tomori a 48. percben végre megszerezte első gólját, az utolsó tíz percre döntetlennel fordultak a csapatok. Neagu és Görbicz góljai után 16-16-ra állt a találkozó a 49. percben.
Ezután hosszas rövidzárlat következett be a magyar támadásokban, a románok viszont sorozatban négy gólt szereztek, s az 57. percben már 20-16-ot mutatott az eredményjelző a románok javára. Vérten még betalált az ellenfél hálójába, de az utolsó gól is a románoknál volt Neagu révén, így Románia ellen elszenvedte első vereségét a magyar csapat.

Pénteken Németország ellen a mieinknek legalább négy góllal győznie kell, hogy a 3. helynél előkelőbb pozícióban zárják a D-csoportot. Öt gólos győzelem, már csoportelsőséget jelentene.

Hajdu János szövetségi kapitány: - Jól védekeztünk, de 17 dobott góllal nem lehet meccset nyerni. A támadómunkánkon javítani kell. A csatát elveszítettük, de a háborút még nem. Remélem, a németek elleni mérkőzésre és a nyolcaddöntőre elöl és hátul is sikerül összeállnunk. Ma este le kell zárnunk a Románia ellen történeteket. Remek csapat ellen lépünk pályára pénteken, de háromesélyes a meccs.

Kiss Éva: - Sajnálom, hogy ilyen remek közönség előtt nem tudtunk győzni, de remélem, holnap sikerül legyőzni Németországot.

Gheorghe Tadici, Románia szövetségi kapitánya: - Nagyon örülünk a győzelemnek. A csapatom remekül teljesített ma, a taktikának megfelelően játszottunk, Görbicz és Tomori ugyan kihívások elé állított minket. Szerettünk volna visszavágni a tavalyi Eb-n elszenvedett vereségért, ezért az utolsó pillanatig küzdöttünk a győzelemért. A szurkolók remek atmoszférát teremtettek, a magyar drukkereknek is külön köszönöm, hogy ilyen sokan eljöttek.

Oana Manea: - Gratulálok a magyar csapatnak, remekül harcolt. Csapattársaimmal együtt az utolsó pillanatig harcoltunk, és örülünk a győzelemnek.

Női vb, D-csoport, 3. forduló:
ROMÁNIA-MAGYARORSZÁG 21-17 (8-10) , Újvidék, játékvezetők: Coulibaly, Diabate (elefántcsontpartiak)
ROMÁNIA: Ungureanu, Tolnai (kapusok), Ardean Elisei 3, Bradeanu 2, Buceschi 2 (2), Chiper 2 (1), Ciuciulete, Dinca, Manea 2, Marin 2 (1), Neagu 5 (1), Nechita 2, Perianu, Pintea, Pirvut, Tacalie 1.
MAGYARORSZÁG: Herr, Kiss É. (kapusok), Bognár-Bódi, Bulath 2, Cifra 1, Görbicz 7 (4), Kovacsicz, Soós, Szamoránsky, Szekeres, Szucsánszki, Tomori 1, Triscsuk, Vérten 2, Vincze, Zácsik 4.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4.
Ausztrália-Csehország 10-34 (4-15)
Németország-Tunézia 26-20 (10-11)
A csoport állása:
1. Németország 8 p (125-97), 2. Magyarország 6 p (117-87), 3. Románia 6 p (103-73), 4. Csehország 4 p (121-106), 5. Tunézia 0 p (85-107), 6. Ausztrália 0 p (53-141)

C-csoport:
Paraguay-Spanyolország 9-29 (0-14)
Lengyelország-Argentína 31-17 (14-9)
Angola-Norvégia 21-26 (9-12)
A C-csoport állása:
1. Norvégia 8 p (119-72), 2. Lengyelország 6 p (123-72), 3. Spanyolország 6 p (100-70) 4. Angola 4 p (114-93), 5. Argentína 0 p (77-126), 6. Paraguay 0 p (40-140).