Világliga: A legjobb négy között a magyar csapat

2013. 06. 05.

A női vízilabda-válogatott büntetőkkel legyőzte Ausztrália csapatát a Világliga Pekingben zajló nyolccsapatos szuperdöntőjében.

Merész András szövetségi kapitány együttese a mérkőzés elején nem remekelt, és az ellenfél elhúzott 6-2-re. A tavalyi Európa-bajnoki bronzérmes, londoni olimpiai negyedik magyar csapat azonban a folytatásban magára talált, és 9-8-ra felzárkózott.

A harmadik negyedben ismét az ausztrálok domináltak, akik kétgólos előnyre tettek szert, és 11-9-es állásnál kezdhették az utolsó nyolc percet. A zárónegyed fergeteges magyar hajrát hozott, aminek 13-13-as döntetlen lett az eredménye.

A Vl szabályainak megfelelően azonnali büntetők következtek, és a párbajban 4-3-ra a Merész-gárda diadalmaskodott, így - az alapcélt teljesítve - bejutott az elődöntőbe, ahol az orosz-spanyol összecsapás nyertesével találkozik szerdán.

„Az első negyed négygólos hátránya után talpra álltunk, megmutatták a lányok, hogy ha kell, küzdeni is nagyon tudnak. Erre szükség is volt, hiszen kipontozódásuk után centerek nélkül játszottunk” - mondta el Pekingből Merész András az MTI-nek. Hozzátette, hogy a végén, 13-13-nál még két emberhátrányt is ki kellett védekeznie csapatának.

„Ez is sikerült, s abszolút elégedett vagyok a játékosokkal. Közelebb kerültünk a feladat teljesítéséhez, vagyis hogy éremmel térjünk haza. A négy között mindegy, hogy ki lesz az ellenfél” - jelentette ki a szövetségi kapitány.

Eredmények, negyeddöntő:

Magyarország-Ausztrália 13-13 (2-6, 6-3, 1-2, 4-2) - büntetőkkel 4-3, vezette: Amber DRURY-PINTO (amerikai), Massimo SAVARESE (olasz)
Magyaroszág: KASÓ Orsolya,ILLÉS Anna, ANTAL Dóra (2), MISKOLCZI Ibolya(2), SZŰCS Gabriella(2), TAKÁCS Orsolya, (4) HORVÁTH Brigitta (1), KESZTHELYI Rita (2), TÓTH Ildikó (1), BUJKA Barbara(2), GARDA Krisztina, MENCZINGER Kata(1), GANGL Edit
Ausztrália: Lea BARTA, Jayde APPEL, Hannah BUCKLING (1), Holly LINCOLN-SMITH, Isobel BISHOP (2), Bronwen KNOX (3), Rowena WEBSTER (4), Glencora RALPH, Zoe ARANCINI (1), Ashleigh SOUTHERN (2), Keesja GOFERS, Nicola ZAGAME (3), Kelsey WAKEFIELD
Előny: Magyarország 10/5, Ausztrália 16/9
Kína-Olaszország 11-8
Egyesült Államok-Kanada 6-5
Oroszország- Spanyolország 11-9