Világliga: Elődöntőben a magyar pólósok

2014. 06. 20.

Simán bejutott a férfi vízilabda világliga dubaji szuperdöntőjének elődöntőjébe a magyar válogatott, miután a csütörtöki negyeddöntőben 13-5-re legyőzte a kínai csapatot.

A két csapat nem volt azonos súlycsoportban. Eleinte a Varga fivérek, Dániel és Dénes jeleskedett a gólszerzésben, majd csatlakoztak a többiek is. A második negyedben már 7-1 is volt az állás. A kínaiaknak óriási nehézséget jelentett a magyar védőfal áttörése.

Benedek Tibor a vlv.hu-nak a találkozó után elmondta, hogy az egész tornán jellemző fegyelmezettséget tapasztalta csapatától. "Bár az elején még nem tudtuk belőni a helyzeteinket, de látszott, hogy Kína támadójátéka nem lesz veszélyes ránk. A végén pedig már arra figyeltünk, hogy ne sérüljön meg senki, mert időnként nagyon közel voltunk ehhez."

FÉRFI VÍZILABDA-VILÁGLIGA (DUBAI)
NEGYEDDÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–KÍNA 13–5 (3–1, 4–1, 3–1, 3–2), Dubai, 50 néző.
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Szivós 1, Varga Dénes 2, VARGA DÁNIEL 3, Hárai 1, Madaras, Gór-Nagy. Csere: Hosnyánszky 1, Vámos, TÓTH M. 4, Erdélyi 1, Angyal
KÍNA: Cse Vej-liang – Tao Tung 2, Fej Hu-tan 1, Ning Pan, Csung Hszien-csen 1, Csing Hao-csen, Csün Liang-kou. Csere: Lun Li, Cö Kaj-hszie, Liang Ku, Csu Feng-csang, Nien Hsziang-liang 1
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 10/2 Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1 Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Angyal (25. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Ning Pan (21. p.)
Benedek Tibor: – A mérkőzés elején sokat hibáztunk, főleg az emberelőnyös szituációkban, így hiába dolgoztunk keményen. Ám ahogy telt az idő, egyre jobbak lettünk. Az utolsó negyedben aggódtam a játékosaim egészségéért, főleg a centerekért. Most pedig már készülünk Montenegró ellen, fontos és nehéz meccs lesz.
Paolo Malara: – A magyar válogatott a világ legjobbja, ennek tükrében ez jó eredmény számunkra. Elégedett vagyok, és bízom benne, a jövőben még jobb eredményeket érhetünk el.

Montenegró-Egyesült Államok 10-4 (2-0, 2-2, 3-0, 3-2)
Brazília-Ausztrália 7-14 (1-5, 5-3, 0-5, 1-1)
Szerbia-Kanada 16-11 (4-1, 3-3, 2-2, 7-5)

A pénteki program (zárójelben a magyar kezdési időpont)

14.30 (12.30) USA-Kína (17)
15.50 (13.50) Brazília-Kanada (18)
17.10 (15.10) Montenegró-Magyarország (19)
18.30 (16.30) Ausztrália-Szerbia (20)

A szombati menetrend:

14.30 (12.30) 17 vesztese-18 vesztese (a 7-8. helyért)
15.50 (13.50) 17 győztese-18 győztese (az 5-6. helyért)
17.10 (15.10) 19 vesztese-20 vesztese (a 3-4. helyért)
18.30 (16.30) 19 győztese-20 győztese (döntő)

A DIGI Sport közvetíti a pénteki elődöntőnket, valamint a szombati döntőt, a bronzmeccset pedig felvételről adja rögtön a döntő után