Világliga: Vereség a görögöktől

2014. 01. 22.

A magyar női vízilabda-válogatott Pireuszban háromgólos vereséget szenvedett a házigazda görög válogatottól a világliga-selejtező második fordulójában. Legjobbjaink továbbjutási esélye minimálisra csökkent, bár így sem teljesen reménytelen: a folytatásban az olaszokat és a görögöket is hazai pályán fogadjuk.

Amíg mi kapufákig és blokkolt lövésekig jutottunk támadásban, addig a házigazdák első két fórjukat gólra váltották, amit megtoldottak egy akciógóllal is. A negyed végjátékában Takács Orsolya gólja mozdította ki a mieinket a letargiából (3–1). Ami nem sikerült az elején, az összejött a folytatásban. 4–0-s etappal nyitottunk – volt ejtésünk, centergólunk –¸ igencsak kihúztuk a görögök alól a sámlit. A vendéglátók késve rendezték a soraikat, és megmentve a rémes negyedüket egygólos hátrányra zárkóztak fel a nagyszünetre (5–6).

A harmadik felvonás elején a görögök, utána mi kapaszkodtunk az ikszért. A védelmek egyik kapu előtt sem voltak kellően hatékonyak, és hiányzott a kapusteljesítmény is, így kinyílt a gólzsák. Felváltva potyogtak a találatok, mígnem a negyed utolsó percéhez érve a mieink kapufáját követően a görögök kettővel megléptek (11–9). Bujka Barbara negyedik góljával, majd Kisteleki Hanna találatával zárkóztunk minimális különbségre, és a védekezésünk is összeállni látszott.
Amit nem bántunk: anélkül ugyanis nehéz lett volna újra győzelmi reményekkel pólózni. Sajnos picit könnyű síppal adták a fórokat a házigazdáknak, amely behatárolta a felzárkózási törekvéseinket, főként azért, mert a fórokkal jól sáfárkodtak a görögök. Bő három perccel a vége előtt három gól volt a hátrányunk, erőnk viszont nem sok maradt, és a hazai kapu előtt akkor is kontrát kaptunk, amikor fórban bíztunk (14–11).

Európából mindössze három válogatott juthat ki a világliga pekingi szuperdöntőjére: a két csoportgyőztes mellett csak a jobb második utazhat.

NŐI VÍZILABDA
VILÁGLIGA-SELEJTEZŐ
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 14–11 (3–1, 2–5, 6–3, 2–2), Pireusz, 300 néző. V: Teuele (spanyol), Dreval (orosz)
GÖRÖGORSZÁG: Kovdu – Cukala 6, Pszuoni 1, Diamantopuli, Aszimaki 3, Rumpeszi 3, Manoliudaki 1. Cs: M. Plevritu, Xenakisz, Chidiroti, E. Plevritu, Kontogianni
MAGYARORSZÁG: Gangl – Czigány D., Keszthelyi 1, Csabai 1, Tóth I. 1, Szücs G., Kisteleki D. Cs: Bujka 4, Takács O. 2, Kisteleki H. 2, Hevesi, Sikter
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 7/3 Gól – ötméteresből: 2/0, ill. –
Az állás: 1. Olaszország 6, 2. Görögország 3, 3. Magyarország 0

A-CSOPORT
Spanyolország–Nagy-Britannia 13–5 (6–1, 1–1, 2–2, 4–1)
Az állás: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Oroszország 3, 3. Nagy-Britannia 0 pont

A hármas csoportból az első kettő jut be az úgynevezett szuperdöntőbe, amelyet június 10. és 15. között rendeznek Pekingben a kontinentális selejtezők legjobb nyolc válogatottjának részvételével. A magyarok következő meccsükön, március 18-án az olaszokat fogadják.