Visszavágott a Veszprém a Szegednek

2013. 02. 28.

A címvédő MKB Veszprém 30-22-re nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I szerdai csúcsrangadóján, így minden bizonnyal megnyeri az alapszakaszt.

Ősszel a trónkövetelő Tisza-partiak remek játékkal 31-24-re nyertek a legnagyobb hazai rivális ellen, ám mivel azt követően Tatabányán döntetlent értek el, ezért most csak akkor maradhattak volna a tabella élén a vesztett pontokat tekintve, ha nem kapnak ki Veszprémben.

Tekintve, hogy a következő idényben csak egy magyar csapat szerepelhet a BL-ben, ezért döntő jelentőséggel bírhat, hogy ki végez az alapszakasz élén és élvezheti majd a hazai pálya előnyét egy esetleges egymás elleni fináléban.
A két gárda a hétvégén még a Bajnokok Ligájában szerepelt, a Szeged úgy ért haza Berlinből, hogy utána Balatonalmádiba utazott, és nem haza.

Remekül kezdett a vendéglátó, 3-0-ra meglépett, míg a rivális csak a 7. perc végén talált be először. Ancsin volt eredményes, pedig előtte háromszor is hibázott. Lassan rendezte sorait a Pick, és egy időkérés után sikerült egyenlítenie (8-8). A kiállítások, az emberhátrányok és a felzárkózás miatt sok energiát pazarolt el a Szeged, ennek tudható be, hogy sorozatban négy gólt kapott, így a szünetre megnyugtató előnnyel vonulhatott az összességében jól védekező címvédő.

A második félidő is rosszul kezdődött a vendégeknek, és a 37. percben 18-12 volt az állás. Chemát gyorsan kétszer is kiállították, és még ez sem fogta meg a Veszprémet, hanem egy alkalommal kettős emberhátrányban is betalált Fazekas szenzációs védését követően.
A 40. percben 21-14-nél Skaliczki László vezetőedző - aki a szezon végén távozik Szegedről - újból időt kért, mert csapata megroppant. Az erőből a folytatásban arra tellett, hogy a 6-7 gólos különbség állandósuljon, ám arra kevés volt, hogy fordulat álljon be. A hajrát több kiállítás tarkította, és ebből is jobban jött ki a Veszprém - volt 28-18 is - így végül könnyedén nyert.

Eredmény:
Férfi NBI, 20. forduló:
MKB VESZPRÉM-PICK-SZEGED 30-22 (13-9), Veszprém, játékvezetők: Andorka Hucker
VESZPRÉM: Fazekas, Alilovic (kapusok), Császár 4 (1), Gulyás 1, Iváncsik G., Iváncsik T. 2, Jamali 5, Laluska 3, Nagy L. 5, Z. Pesic, Rodriguez 2, Schuch 1, Strannig, Sulic 3, Terzic 1, Ugalde 3
SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 3, Balogh 2, Blazevic, Buday, Czina, Kekezovics 1, Larholm 4 (3), Lasica, Nagy, Pribanic 2, Prodanovic 5, Sulc 4, Vadkerti A., Zubai 1
Kiállítások: 14, ill. 12 perc Hétméteresek: 4/1, ill. 4/3

A tabella: 1. MKB Veszprém KC 18 17 - 1 673-429 34, 2. Pick Szeged 17 15 1 1 574-415 31, 3. Csurgói KK 19 14 - 5 504-496 28, 4. Grundfos Tatabánya KC 18 10 2 6 481-464 22, 5. FTC-PLER Budapest 18 7 2 9 466-487 16, 6. B.Braun Gyöngyös 18 6 4 8 453-488 16, 7. Balatonfüredi KSE 18 6 1 11 443-488 13, 8. Ceglédi KKSE 18 5 - 13 475-559 10, 9. Váci KSE 18 5 - 13 449-538 10, 10. Orosháza Linamar 18 4 1 13 473-523 9, 11. Pécsi VSE 18 4 1 13 468-572 9

(Forrás: MTI, fotók: Kovács Anikó)