Vívás, Eb: Ötödik a női párbajtőrcsapat, Románia a bajnok

2014. 06. 12.

Ötödik helyen végzett az Antal Edina, Révész Julianna, Szász Emese, Tóth Hajnalka összeállítású női párbajtőr-válogatottunk a strasbourgi Eb-n. A mieink az olaszoktól kaptak ki a negyeddöntőben 34:26-ra. Az 5-8. helyért előbb Ukrajnát, majd Lengyelországot győztük le.

A magyar női párbajtőregyüttes reggel úgy győzte le a nyolcaddöntőben Izraelt, ahogy az Kovács Iván fegyvernemi vezetőedző nagykönyvében elő van írva. Szász Emese kezdett, megnyugtató előnyt szerzett, ezt a többiek tartották vagy növelték, aztán Emese még jobban elhúzott. Így nőtt a különbség a meccs közepére 25:15-re, és ugyan eztán döccent egyet a gépezet, a magyar győzelemhez nem férhetett kétség – 45:37.

Antal Edina és Révész Julianna

A negyeddöntőben viszont változott a forgatókönyv. Elsősorban azért, mert az ellenfél, az olasz válogatott jóval nagyobb erőt képvisel az izraelinél, de hát ezt tudtuk is. Aztán azért, mert az első asszóban Emese nem erőltette a dolgot Del Carretóval, 0:0-ra lepasszívozták a meccset. Ami persze magyarázható azzal, hogy egyéniben Szász éppen tőle, a későbbi Európa-bajnoktól kapott ki az egyéni Eb-n. Utána Antal Edina aratott egy igen értékes 4:2-es győzelmet a legjobb olasznak számító Fiamingo ellen. Ekkor még kék volt az ég. És senki sem gondolt arra, hogy több asszót ezen a meccsen már nem nyerünk. Pedig sajnos így történt. A harmadik csörtében fordítottak az itáliaiak, és amikor a meccs közepén a papíron harmadik olasszal sem bírt Emese, és 5 asszót követően 11:13-at mutatott az eredményjelző, sejteni lehetett, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz. Nem segített a Révész Julianna-Tóth Hajni csere sem, Szász az utolsó asszóra 17:24-nél állt fel, de a csoda nem ezen a páston következett be. Mi kikaptunk 34:26-ra, miközben a szomszédban az oroszok az utolsó 2 csörtében kilenc tusos hátrányt fordítottak meg a lengyelekkel szemben.

Így aztán szerda után csütörtökön is a „vigaszág”, az 5-8. hely jutott mieinknek. De ott legalább vigasztalódtunk! Az első körben Ukrajna volt az ellenfél, és szerencsére egyetlen pillanatig nem volt kérdés a magyar siker. Méghozzá úgy, hogy egy kivételével minden asszóban nyertek a mieink, amire ebben a fegyvernemben szinte sosem akad példa. Emese, Edina és Julianna egymást múlta fölül, kétség nem férhetett a 45:31-es sikerhez. Az utolsó mérkőzésen így Lengyelországgal találkoztunk az ötödik helyért. És itt ugyan szorosabban alakult a mérkőzés, de istenigazából nem forgott veszélyben a győzelem. Olyan szempontból sem változott a helyzet, hogy itt is csak egy meccsen bizonyult jobbnak a lengyel válogatott.

Pénteken a női kard- és a férfi tőrcsapat következik.

Eredmények. Női párbajtőrcsapat Európa-bajnokság, 14 induló.
Nyolcaddöntő: Magyarország-Izrael 45:37 (Szász +11, Révész +1, Antal -1, Tóth -3)
Negyeddöntő: Magyarország-Olaszország 26:34 (Antal 0, Szász -1, Révész -3, Tóth -4).
Oroszország-Lengyelország 34-33, Észtország-Svájc 45-23, Románia - Ukrajna45-31
Az 5-8. helyért: Magyarország-Ukrajna 45:31 (Szász +7, Révész +4, Antal +3).
Az 5. helyért: Magyarország-Lengyelország 45:38 (Révész +4, Szász +4, Antal -1).
Elődöntők: Oroszország-Észtország 43-31, Románia-Olaszország 29-24
3. helyért: Olaszország - Észtország 45-42
Döntő: Románia - Oroszország 38-34
Végeredmény, Európa-bajnok: Románia (Ana Maria Brânză, Simona Pop, Simona Gherman, Maria Udrea), 2.Oroszország (Violetta Kolobova, Lyubov Shutova, Tatiana Gudkova, Yana Zvereva), 3.Olaszország (Bianca Del Carretto,Rossella Fiamingo, Mara Navarra, Francesca Quondamcarlo), 4.Észtország, 5.Magyarország (Antal Edina, Révész Julianna, Szász Emese, Tóth Hajnalka), 6.Lengyelország, 7.Svájc, 8.Ukrajna

(Forrás: hunfencing.hu)