Vízilabda Eb: A férfiaknak az olaszok következnek, a nők csütörtökön a spanyolok ellen mérkőznek

2014. 07. 24.

Magyarország férfiválogatottja Olaszország nemzeti együttesével találkozik a pénteki elődöntőben a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon, miután az itáliai alakulat szerdán a keresztbejátszásos meccsen legyőzte Horvátország legjobbjait.

A 2011-es világbajnok, 2012-ben olimpiai ezüstérmes olaszok szereztek vezetést, majd 4-2-re elhúztak, de a londoni ötkarikás bajnok horvátok még a nagyszünet előtt szépítettek 4-3-ra.
A harmadik nyolc percben az olaszok őrizték minimális előnyüket (6-5), majd 6-6 után 8-6-ra alakították az állást, és a horvátoknak már csak szépítésre tellett erejükből.

A másik elődöntőben a szerbek fokozatosan növelték előnyüket a görörök elleni találkozón. A harmadik negyed végére már négy gólos előnyre tettek szert, amit a mérkőzés végéig megőríztek. Így Szerbia-Montenegró találkozó lesz pénteken az elődöntőben.

Eredmény, az elődöntőbe jutásért:
Olaszország-Horvátország 8-7 (1-1, 3-2, 2-2, 2-2)
Gólszerzők: Figlioli, Giorgetti 2-2, Di Fulvio, Fondelli, Aicardi, Luongo 1-1, illetve Sukno 3, Loncar, Muslim 2-2

Görögország-Szerbia 9-13 (2-3, 3-4, 2-4, 2-2)
Gólszerzők: Vlachopoulos 4, Fountoulis 3, Mylonakis 2, illetve Mandic, Cuk, Nikic, Filipovic, Aleksic 2-2, Randjelovic, Prlainovic, S. Mitrovic 1-1

7-12. helyért:
Franciaország-Grúzia 10-6 (2-2, 3-1, 3-2, 2-1)
Németország-Oroszország 9-8 (1-1, 2-4, 3-1, 3-2)

A döntőért mérkőznek a hölgyek

A magyar női válogatott csütörtökön az olimpiai bronzérmes, világbajnok spanyol válogatott ellen mérkőzik az elődöntőben. A spanyolok játékoskerete csupán egy helyen, a második kapus posztján változott a londoni olimpiához képest, de ez a gárda szerezte meg 2013-ban a világbajnoki címet.
Van miért visszavágnia a magyaroknak a csütörtöki találkozón, hiszen a vb-n az elődöntőben 13-12-re a spanyolok nyertek.