Vízilabda vk: Kiütötték Szingapúrt a pólós lányok

2014. 08. 17.

A magyar női vízilabda-válogatott óriási fölénnyel, hatalmas gólkülönbséggel verte Szingapúr csapatát az oroszországi világkupa 5-8. helyéért zajló alsóházi csatározásainak első fordulójában.

Merész András világ- és Európa-bajnoki bronzérmes együttese - a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint - egy pillanatra sem hagyott kétséget afelől, hogy melyik csapat játszhat majd az előkelőbb helyezésért, a négyből három negyedben 10 vagy több gólt dobott riválisának, s az ázsiaiak az egész mérkőzésen még csak be sem tudtak találni a magyar kapuba. A találkozón Keszthelyi Rita 9 gólt szerzett, ezzel a góllövőlista élére került.

"Az első két negyedben szoros emberfogást játszottunk, amiről csak félidőben váltottunk zónára. Az első negyedben egyedül az utolsó előtti támadásunkből nem lett gól, egyébként a labdaszerzések után 8-10 másodperc alatt minden támadásunk befejeződött. A nagyszünet után is bejöttek szépen a lefordulások, nyilván itt az volt a cél, hogy gyakoroljunk. Fontos, hogy az összkép egy kicsit jobb legyen a torna végén. Mentek szépen előre a lányok, éreztem rajtuk a felszabadultságot, lekerült róluk a teher. Az ellenfél aranyos kislányokból állt, természetesen nem vagyunk egy súlycsoportban.

Érdeklődve várom a holnapi meccset, amikor az orosz válogatottal játszunk az 5. helyért. Tudjuk, hogy egy orosz csapat akkor is küzd az utolsó pillanatig, ha a meccs éppen az 5. helyért megy, nem lesz könnyű dolgunk, itthon vannak ráadásul. De azon leszünk, hogy meglegyen az 5. hely" - foglalta össze a válogatott szövetségi kapitánya.

Eredmények

női Világkupa, az 5-8. helyért:

Magyarország-Szingapúr 42-0 (14-0, 11-0, 7-0, 10-0), Vezette: Andrew Carney (ausztrál), Marcela Mauss (német)
Magyarország: Kasó - Czigány 5, Antal 5, Kisteleki 2, Szücs 2, Illés 2, Keszthelyi 9, Tóth 3, Bujka 8, Hevesi 1, Menczinger 5, Gangl (kapus).
Szingapúr: Seet Low - Ting Koh, Su-Lynn Tan, Enci Kan, Adelyn Yew, Angeline Teo, Ser Han Neo, Lynette Tan, Yiwen Ng, Denise Chen, En Yuan Loke, Cheng Ong, Eunice Fu
Gól/emberelőny: 2/3, illetve 0/3 Ötméteresek: 1/1, illetve

Oroszország-Dél-Afrika 22-2