Vodafone-kupa: Biztos győzelem a spanyolok ellen

2012. 07. 16.

Két héttel az olimpia kezdete előtt fölényesen, 9-4-re nyert a magyar vízilabda-válogatott a spanyol csapat ellen.

A vasárnapi nyitányon a 2010-es hasonló eseményen harmadik, a tavalyi tornáról hiányzó spanyolok ellen a 70. győzelem megszerzése volt a "statisztikai tét", miután az eddigi, kereken száz mérkőzésen - kilenc döntetlen és 22 vereség mellett - 69 magyar győzelem született. Legutóbb egy évtizede kapott ki Kemény Dénes alakulata az ibériaiaktól, s az elmúlt tíz esztendőben egy döntetlent leszámítva 12 alkalommal mért vereséget a spanyolok legjobbjaikra.

A két gárda 101. pólós ütközetéből több mint hat perc telt el, amikor két magyar kapufa után - a megúszó csapatkapitány, Biros Péter pazar pattintása nyomán - megszületett az első magyar gól is, igaz, a spanyolok ekkor már 2-0-ra vezettek. A második negyedben megint Biros úszott meg, ezúttal is pompás indítást kapott, ő pedig ugyanúgy és ugyanoda, a bal felső sarokba pattintott (2-2). Még ebben a játékrészben több ízben is tesztelték a kapufát a Kemény-legények, de a nagyszünetig már nem ért célba a labda, igaz, a spanyol lövések irányzékával is baj volt, vagy éppen Szécsi Zoltán védett.

Kásás Tamás és a spanyol Felipe Perrone harcolnak a labdáért a Vodafone Kupa nemzetközi férfi vízilabda-torna Magyarország-Spanyolország mérkőzésén (9-4), a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában. MTI Fotó: Illyés TiborA galéria megtekintéséhez kattintson ide

A harmadik negyed első fontos momentumaként Szécsi bravúrral hárított egy spanyol büntetőt, majd az ellenakció végén, emberelőnyből Madaras Norbert zúdította kapuba a labdát (3-2). Nem késett sokat az egyenlítés sem (3-3), ám rögtön Madaras nagy jelenete következett: megúszásból - Kásás Tamás parádés passza után - magabiztos megoldással vette vissza a vezetést, majd Varga Dániel volt önzetlen, átadását Biros bombázta be (5-3).

A befejező nyolc percet a teljesen elbizonytalanodó spanyolok asszisztálása mellett a negyedszer is eredményes csapatkapitány váratlan távoli lökete vezette be, utána pedig egy másik háromszoros olimpiai bajnok, Kiss Gergely lőtt gólt (7-3). Az ellenfél ötméteresből még szépített (7-4), de sokra nem ment vele, az olimpiai bajnoki címvédő magyar csapat közepes játékkal is magabiztosan nyert - Kiss büntetőből, a legvégén pedig Kásás "mérföldes" lövéssel szerzett találataival - 9-4-re.
A torna nyitónapjának másik mérkőzésén az ausztrálok meglepetésre legyőzték a világbajnok olaszokat.

Eredmény:
Magyarország-Spanyolország 9-4 (1-2, 1-0, 3-1, 4-1), Margitsziget, v.: Stampalija (horvát), Flahive (ausztrál)
Magyarország: Szécsi - Varga T., Madaras 2, Varga Dénes, Kásás 1, Hosnyánszky, Kiss G. 2, Szivós, Varga Dániel, Biros 4, Steinmetz Á., Hárai.
Spanyolország: Lopez - M. Garcia, Martin, Szirányi, Molina, Minguell, Mallarach 1, Espanol, Valles 1, Perrone 2, Perez, Xavier Garcia
Gól - emberelőnyből: 3/10, ill. 0/7 Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/2
Kipontozódott: Minguell (17.p.)

Olaszország-Ausztrália 9:10 (2:3, 3:2, 3:3, 1:2) , Margitsziget, Hajós Alfréd Sportuszoda, v.: Naumov (orosz), Brguljan (montenegrói)
Olaszország: Tempesti, Perez, Gitto 3, Figkioli 1, Giorgetti 2, Felugo, Giacoppo, Gallo, Presciutti 1, Fiorentini, Aicardi, Premus, Deserti 2.
Ausztrália: Dennerley, Campbell 4, Cleland, Cotterill, Younger 1, Beadsworth, Roach, McGregor 1, Whalan, Howden 2, Swift 2, Clark (kapus).
Gól - emberelőnyből: 5/15, ill. 4/12 Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -
Kiállítás négy percre: Gallo