Vodafone Kupa: Vereség Montenegrótól

2013. 07. 14.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 8-5-ös vereséget szenvedett Montenegrótól a margitszigeti Vodafone Kupán.

A 41. születésnapját pénteken ünnepelő Benedek Tibor szövetségi kapitányt a torna első napján győzelemmel örvendeztették meg tanítványai, ugyanakkor a szombati ellenfél már sokkal erősebbnek ígérkezett, mint a pénteken 9-3-ra megvert német alakulat.

A mérkőzés montenegrói kapufával indult, a vezetést azonban Varga Dénes révén a házigazdák szerezték meg néhány másodperccel később. A magyarok a kapus Nagy Viktornak és a remekül megszervezett védekezésnek köszönhetően sokáig tartották az előnyt, két perccel a negyed vége előtt azonban a riválisnak mégis sikerült egyenlítenie, egy perc elteltével pedig a vezetést is átvennie. Ezután Hosnyánszky Norbert ötméterest hibázott, a negyed pedig montenegrói kapufával zárult.

A folytatásban újabb vendéggól következett, miközben a magyarok próbálkozásai rendre kudarcba fulladtak, így aztán az újabb montenegrói találat nyomán két és fél perccel a nagyszünet előtt már háromgólos előnyben volt a rivális. Bedő Krisztián szabaddobásból szépített, ám a vendégeknek Dragan Draskovic ejtése révén erre is volt válaszuk.

A harmadik negyed Vámos Márton találatával kezdődött, fél perccel később a vendégek is gólt szereztek, majd sokáig egyik oldalon sem sikerült bevenni a kaput, tíz másodperccel a játékrész vége előtt azonban Bátori Bence egy kapufás góllal kettőre csökkentette a két csapat közti különbséget.

A záró nyolc percben a montenegróiak bebiztosították sikerüket, három és fél perc alatt kétszer voltak eredményesek, miközben a hazaiak támadásainak végén változatlanul gondot jelentett a befejezés. Hárai Balázs centerből még szépített, s ezzel a végeredményt is beállította.

A montenegróiak vasárnap a papíron jóval gyengébb németekkel találkoznak, míg a magyarok és a görögök egymás között dönthetik majd el a második hely sorsát.

Érezhetően nem volt rózsás kedvében Benedek Tibor, miután 8-5-re veszített válogatottunk Montenegró ellen a Vodafone-kupa második napján.

"Hiányzott a játékunkból a dinamizmus, a centerjátékunkon még érződött, hogy Hárai Balázs kifelé jön a betegségéből, a lövéseink nem voltak eléggé gyorsak. A montenegróiak ráadásul igen jól védekeztek emberhátrányban, a kitámadásos taktikájuk működött, sok rossz passzra kényszerítettek minket, ez volt a fő oka a vereségüknek."

A kihagyott ötös mennyire volt hatással az együttesre: hogy 2-2 helyett lett 1-3, és ott kezdett el szétnyílni az olló.

"Nem hinném, hogy bármilyen hatással lett volna. Egy első negyedben kimaradt ötméteresnek nem befolyásolhat pszichikailag egy csapatot."

Ranko Perovics, a montenegróiak szövetségi kapitánya

„Jó mérkőzést játszottunk, amelyet a védekezésünknek köszönhetően nyertünk meg. A magyarok ma nem igazán lőttek jól, de nyilván nem ez a csúcsformájuk, még edz mindenki, fog ez a két csapat még sokkal jobban is játszani. Cseljabinszkhoz képest hét új játékos van itt, ez azért nagy különbség, bár az akkori eredménnyel elégedett vagyok, mert az a fiatal csapat ott nagyon jól helytállt.”

Madaras Norbert: „Volt tíz egészséges lövésünk, ez kevés”

Csapatkapitányunk szerint támadásban jelentősen javulni kell – Drasko Brguljan pedig a védekezést dicsérte. A két remek pólós szintén a mérkőzést követő sajtótájékoztató keretében osztotta meg véleményét a médiával.

Madaras Norbert:
„A montenegróiak számára lehet, hogy jó meccs volt, nekünk viszont szenvedés. Tulajdonképpen ott folytattuk, ahol tegnap – leszámítva az utolsó negyedet. Támadásban nem nyújtottunk megfelelőt, sőt. Talán ha az egész meccsen volt tíz egészséges lövéünk, és ez nagyon kevés. Hiába védekezünk fegyelmezetten, mint ma is, ha elöl nem tudunk megfelelő szinten produkálni. Ebben még nagyon sokat kell javulnunk, különös tekintettel az emberelőnyökre.”

Drasko Brguljan:
„Nagyon jó és kemény mérkőzést játszottunk, öröm volt itt szerepelni a Margitszigeten, ennyi ember előtt. Az előző tizenöt évben a magyar válogatott elsősorban a támadásáról volt híres, most új edző jött, új a csapat, változtattak a szisztémán, immár a védekezésen van a fő hangsúly. És látszik, hogy ennek az együttesnek ez nagy erőssége lesz a jövőben. Ma mi is jól védekeztünk, remek volt a kapusteljesítményünk, ennek köszönhetjük a győzelmet. Fontos ez a három mérkőzés, hiszen ez az utolsó a világbajnokság előtt, ezután még lesz négy-öt napunk a hibák korrigálására, de úgy gondolom, jó úton járunk.”

Eredmény:
Magyarország–Montenegró 5-8 (1-2, 1-3, 2-1, 1-2), Hajós Alfréd uszoda, 2000 néző.,Vezette: Teixido (spanyol), Ceccarelli (olasz)
Magyarország: Nagy V. – Bátori 1, Varga Dénes 1, Gór-Nagy, Bedő 1, Szivós, Madaras. Csere: Hárai 1, Hosnyánszky, Vámos 1, Decker Á., Jansik Sz.
Montenegró: Radics – M. Janovics 1, N. Janovics, Crousillat 1, Klikovac, Drasko Brguljan, Petrovics 1. Csere: Paskovics 1, Darko Brguljan, Draskovics 2, Misics, Jokics 1, Csucskovic 1.
Emberelőnyök: 9/2, ill. 12/4 Ötméteres: 1/0, ill. –

Görögország–Németország 13-9 (4-2, 4-2, 3-1, 2-4)
Gólok: Fontulisz 4, Milonakisz 2, Murikisz 2, Kolomvosz 2, Gunasz 2, Afrudakisz 1, illetve Nossek 2, Oeler 2, Bukowski, Rohe, Real, Schüler, Miers