Vuelta: a belga világbajnok nyerte a hektikus sprintet

Vuelta: francia siker a 16. etapon, Nibali veszített előnyéből

2013. 09. 10.

A francia Warren Barguil nyerte a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny hétfői, 16. szakaszát, amelyen az összetettben élen álló, 2010-es bajnok Vincenzo Nibali sokat veszített előnyéből.

Az idei Giro d'Italián győztes olasz bringás a hegyi befutó során csak szenvedett, így előnyéből 22 másodpercet veszített a második helyen álló amerikai Chris Hornerrel szemben.
A csaknem 150 kilométeres etapon a második helyen a kolumbiai Rigoberto Uran ért célba, míg a lengyel Bartosz Huzarski harmadik lett.

VUELTA 2013
16. szakasz, Graus–Aramón Formigal, 147.7 km: 1. Warren Barguil (francia, Argos) 3:43.31 óra, 2. Rigoberto Uran (kolumbiai, Team Sky) azonos idővel, 3. Bartosz Huzarski (lengyel, NetApp) + 3.00

AZ ÖSSZETETT ÁLLÁSA
1. Vincenzo Nibali (olasz, Asztana) 64:06.01 óra, 2. Chris Horner (amerikai, RadioShack) +0.28, 3. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) +1.14

A keddi pihenőnap után szerdán a Calahorra és Burgos közötti 184.5 kilométer vár a mezőnyre.