Wimbledon 2014: győzelem vegyespárosban három szettben

2014. 06. 27.

Babos Timea és Eric Butorac a magabiztosan nyert első szett után elveszítette a másodikat, végül három játszmában győzött az Yvonne Meusburger-Philipp Oswald duó ellen az első fordulóban Wimbledonban. A mérkőzés 1 óra 19 percig tartott.

A 17 perces első szett izgalommentes volt, Timi és társa magabiztosan játszott. A magyar-amerikai duó először 40-re, majd kétszer 30-ra brékelte osztrák ellenfelét, villámgyorsan jutott játszmaelőnyhöz.

A folytatás sokkal szorosabban alakult…Timi és Eric Butorac a negyedik gémben két bréklabdához jutott, de egyiket sem tudta kihasználni. Ekkor már sokkal jobban adogatott és fogadott a Meusbuger-Oswald kettős, sőt 3:3 után 15-re el is nyerte ellenfele adogatását…

Timi és Butorac nyolcadik játékban újabb esélyhez jutott fogadóként, de ezt a bréklabdát sem tudta kihasználni. Az ellenfél pedig 5:4 után egy ásszal zárta le a szettet.

A döntő játszma elején Meusburger és Oswald újra brékelt, de ezután a magyar-amerikai duó sorozatban négy gémet nyert és elhúzott 4:1-re. A nyolcadik játékban az osztrákok két meccslabdát hárítottak, de ezután esélyük sem volt az újabb brékre. Timi és Butorac 5:3-nál 15-re hozta adogatását, így bejutott a második fordulóba.

A magyar-amerikai páros következő ellenfele a 4. helyen kiemelt Cara Black-Leander Paes duó.

WIMBLEDON, GRAND SLAM-VERSENY, FŰ
VEGYESPÁROS, 1. FORDULÓ:
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)-Yvonne Meusburger, Philipp Oswald (osztrák) 6:0, 4:6, 6:3

(Forrás: babostimea.hu fotó: Zádor Péter)