Wimbledon: Babosék óriási küzdelemben jutottak tovább párosban

2014. 06. 26.

Babos Timea és Kristina Mladenovic elképesztően nagy csatában, három játszmás mérkőzésen nyert Karolina és Kristyna Pliskova ellen a női páros 1. fordulójában az angol nyílt teniszbajnokságon! A 14. helyen kiemelt magyar-francia duó a harmadik szettet 12:10-re hozta a 2 óra 29 perces találkozón.

Óriási izgalmakat hozott a mérkőzés, amely előtt Kristina Mladenovic is befejezte szereplését egyesben, a keddről szerdára halasztott folytatásban három szettben kapott ki a kazah Zarina Dijasztól.

A 21 perces első szett rendkívül kiegyenlített volt, szerencsére a cseh testvérpár egyszer megingott adogatókánt. Timi és francia társa 4:3-nál 15-re brékelt, majd a következő gémet is magabiztosan nyerte.

A 48 perces második játszmában Karolina és Kristyna Pliskova a negyedik gémben elnyerte ellenfele adogatását, majd 5:3-ra is vezetett. Timi és Mladenovic ekkor visszabrékelt 30-ra, majd a rövidítésig már mindkét duó hozta szerváját.

A tie-break eldönthette volna a mérkőzést, mivel a 14. helyen kiemelt magyar-francia kettős 0-2-ről 5-2-re fordított. Ekkor a Pliskova-testvérek sorozatban öt labdamenetet nyertek, így jöhetett a mindent eldöntő harmadik szett.

Az utolsó, 81 perces játszma hatalmas izgalmakat és több fordulatot is hozott. A nyolcadik gémben a csehe hárítottak bréklabdát, majd Timi és Mladenovic cselekedett így 6:6 után. A tizenkilencedik gémben a magyar-francia duó 15-40-ről hozta adogatását, majd a következő gémben már 40-0-ra vezetett fogadóként. Sajnos elúszott ez a három meccslabda, majd még egyet hárított az ellenfél..
Szerencsére Timi és társa 11:10-nél már kihasználta az ötödik esélyt, így bejutott a második fordulóba!!!

„Nagyon nagy meccset játszottunk, persze előre is érezni lehetett, hogy nem lesz könnyű parti. Két, rendkívül jól szerváló ellenféllel álltunk szemben, ráadásul a partnerem nem sokkal a páros előtt kapott ki egyéniben. Egy jól megjátszott első szett után a balszerencsés második, aztán egy izgalmakkal teli döntő szett. Nem mindennapi 12:10-re nyerni egy Grand Slam meccsen smile Boldog vagyok!” – nyilatkozta Timi.

A következő ellenfél: Belinda Bencic és Cvetana Pironkova.
A 17 éves svájci játékos 386. párosban, karrierje legjobbja a 385. (2014.06.16.) hely volt. Pályafutása során 2 ITF-tornát nyert ebben a műfajban. A 26 éves Pironkova 341. helyen áll párosban, pályafutása legjobbjaként 141. (2009.03.23.) volt. Karrierje során nem nyert még párostornát a profik között.

Timi és Eric Butorac vegyespárosban az Yvonne Meusburger-Philipp Oswald (osztrák) kettős ellen lép majd pályára. A magyar-amerikai duó nemrég elődöntős volt a Roland Garroson.

A 30 éves Meusburger egyesben 38., párosban viszont csak a 817. helyen áll. Karrierje legjobbjaként 104. (2010.08.30.) volt. Pályafutása során 9 ITF-versenyt nyert női párosban. A 28 éves Oswald 49. helyen áll párosban, ez karrierje eddigi legjobbja. Pályafutása során két versenyt nyert férfi párosban, idén Sao Paulóban (társ: Guillermo Garcia-Lopez) és Nizzában (társ: Martin Klizan)

Babos egyesben hétfőn búcsúzott, miután az első fordulóban 2:6, 7:6 (9-7), 6:0-ra kikapott a hazai közönség előtt szereplő Naomi Broadytól.

Eredmény:
WIMBLEDON, GRAND SLAM-VERSENY, FŰ)
NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 14.)-Karolina Pliskova, Kristyna Pliskova (cseh) 6:3, 6:7 (5-7), 12:10

(Forrás: babostimea.hu)