Czink és Arn a főtáblán Marokkóban, Babos kiesett az 1 fordulóban

Wimbledon: Czink Melinda következő ellenfele Serena Williams

2012. 06. 27.

A világranglista 98. helyén álló Czink Melinda 40 perc alatt gyakorlatilag átgázolt hat pozícióval előkelőbben rangsorolt ellenfelén, a svéd Johanna Larssonon.

A magyar teniszező fantasztikusan kezdte az összecsapást, hiszen az első szettben valósággal leradírozta ellenfelét a pályáról. Szerválóként 13 adogatásból 12 pontot szerzett, fogadóként 14-ből 12-t, így 24–3-ra állt az összes pontokat tekintve (az első 15 labdamenetet Czink nyerte meg), hibátlan volt a hálónál (9/9) és bréklehetőségeivel is egy kivétellel egyből élt (3/4), így alig 14 (!) perc alatt lerendezte az első játszmát.
A második szett valamivel szorosabban alakult, negyedóra alatt Czink csak 2:1-re vezetett, majd 3:2 után ismét állva hagyta ellenfelét, és innentől kezdve minden játékot megnyert (6:2).

„Végig jól játszottam, önmagamhoz képest is kiválóan – mondta győzelme után az MTI-nek a magyar játékos.
– Azt hiszem, annak köszönhetem a sikert, hogy végig következetesen betartottam az edzőm utasításait, ha kellett az alapvonalon játszottam, ha kellett, mentem fel a hálóhoz röptézni.”
Czink a következő fordulóban Serena Williams ellen lép pályára.

Arn Gréta és Voszkobojeva mérkőzés elején mindkét teniszezőnő hozta saját adogatását, 3:3-nál azonban a ranglista-57. kazah Galina Voszkobojeva lebrékelte 104. helyen álló Arn Grétát, és bár a magyar játékosnak 4:5-nél kétszer is fogadólabdája volt az egyenlítéshez, a kazah a második szettlabdáját kihasználva 6:4-re behúzta az első felvonást.
A második játszma nem indult túl jól Arnnak, hiszen egyből elveszítette adogatását, majd hasonlóan rosszul folytatódott, miután a következő szervájából is Voszkobojeva növelte előnyét (0:3).
Bár Arn a két következő játékát megnyerte, a kazah szerváinál ezután sem tudott brékelni, így Voszkobojeva végül 6:4, 6:2-re megnyerte a találkozót.

Babos Timea az olasz Alberta Briantival az oldalán egy szorosabb és egy teljesen sima szettben kikapott a negyedik helyen kiemelt Marija Kirilenko, Nadja Petrova kettőstől az Angol nemzetközi teniszbajnokság női párosának 1. fordulójában.
A párosban így már csak Marosi Katalin képviseli a magyar színeket, aki holnap a horvát Darija Jurakkal karöltve küzd meg a Renata Vorácová, Klára Zakopalová duót ellen.