Winter Classic: óriási fehérvári siker, túlórás DAB

2013. 12. 15.

Igazi hokigálát csapott a Sapa Fehérvár AV19 a Winter Classic nyító meccsnapján.

A Salzburgot 6-3-ra győzték le a fiúk a szabadtéri, hangulatos pályán.
A MOL Karácsonyi Hoki Buli – Winter Classic a Városligetben eseménynek igen erős felütést adott a pénteki Fehérvár-Salzburg meccs. A lelátók majdnem tele voltak, az idő száraz volt, a hangulat csodás, a Sapa Fehérvár AV19 játéka pedig leírhatatlan. Minőségi élményben volt része azoknak a szerencséseknek, akik ott lehettek.

Sikorcin góljával szerezte meg a vezetést a Fehérvár, majd salzburgi válasz érkezett rá, de Colton Yellow Horn még az első harmadban javította a csorbát. A második játékrészben Kovács Csaba nyitotta a gólgyártást, majd az osztrákok, azután Banham, majd ismét a vendégek találtak be. Az utolsó felvonásban már csak a Volán szerzett gólt: Magosi és Banhem. Végül 6-3-ra nyertek a magyarok.

A meccs legjobb magyarja Kovács Csaba volt, aki remekül játszott péntek este. „Megmondom őszintén, szerda környékén azt gondoltam, hogy nem lesz ennyire jó a létesítmény, a jég, az egész. A klubunknak, a szövetségnek és minden szervezőnek köszönettel tartozunk ezért az élményért, ami egy meghatározó emlék lesz a karrierünk során. Én sokkal jobban éreztem magam, és jobb lett az egész, mint amilyenre számítottam. Jó pillanatokban lőttünk fontos gólokat, vezettünk végig, és amikor jöttek fel, akkor mindig tudtunk mutatni valamit. Természetesen a Hetényi Zolit is meg kell említeni, nehéz szituációban került be, de kiválóan megoldotta. Igazi régi idők hokija volt a mai, nekem nagyon nagy élmény volt. ”

Marty Raymond is elégedetten nyilatkozott a meccs után.
„Úgy gondolom jól szervezett meccs volt, a jég is meglepően jól összeállt, az atmoszféra pedig fantasztikus volt. Ez mindenkinek nagyon nagy élményt tud adni, nekem is! Szerintem minden évben meg kellene rendezni a Winter Classicot. Az volt a kulcs, hogy egyszerű észak-amerikai hokit játszottunk, ha mindig így menne, mindig nyernénk. De még fiatal a csapat, úgyhogy könnyebb ezt mondani, mint megvalósítani.”

Szombaton a jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Dab.Docler hosszabbításban nyert a Miskolci Jegesmedvék ellen a városligeti Winter Classic szombati fő attrakcióján.

A délutáni felvezetésben – még természetes fényviszonyok mellett – legendákat, egykori sportági hősöket láthattunk a városligeti jégen. Megállapítást nyert, hogy a négy sorból kettő akár a Mol Ligában is megállná a helyét, bár ezzel nem mondtunk nagyot: a többség a közelmúltban hagyta abban az aktív játékot. Palkovics Krisztiánban még mindig nagyon benne van az érzés, hogyan kell a jobb szélről kapu elé kanyarodni a koronggal, Holéczy Roger még mindig gyorsabb az árnyékánál...

A mérkőzés persze nem erről szólt, sokkal inkább baráti találkozó volt, amelyben bőven belefért, hogy a kétszer húszperces – futóóra volt – játékrészek közötti szünetben valaki forralt borral melegítette magát... A kiegyenlített csatában a volt ferencvárosi támadó, Pindák László bizonyult a mérleg nyelvének, aki 2–3-as állás után duplával megfordította, és meg is nyerte övéinek a mérkőzést. A második találata akár az NHL napi best ofjában is helyet követelt volna magának: a kapunak háttal csúszva, fonákkal emelte be a korongot a bal felsőbe.

A nap fő attrakciója előtt még érkezett a magyar szinkronkorcsolya-együttes, a hölgyek ezüstflitteres miniruhában, válluk szabadon. Kűrjük érthetően nagy tetszést aratott mindkét táborban. A miskolciak létszámbeli fölényét a dunaújvárosiak lelkesedésükkel igyekeztek ellensúlyozni. A Vajdahunyad vár előtti lelátó ezúttal üresen maradt, de a két oldalsó bő négyötöde megtelt.

DAB-fölény vezette fel a mérkőzést, amelyet kétperces fór segített, de mezőnyfölényük csak a hajrában érett góllá, akkor Ladányi Balázs egy palánk mögül visszatett korongot passzírozott a bojtos sapkában védő Duschek Dávid kapujába (1–0). A 23. percben remek egyéni villanással egyenlített a Miskolc: Jordan Bennet Knox félfordulattal lőtt a hosszú felsőbe (1–1). A szerzett gól meghozta a Jegesmedvék kedvét, akik némi mezőnyfölényhez jutottak. Ez eltartott a harmad közepéig, ám akkor a kivédekezett emberhátrány után kiegyenesedett a DAB.

Kiegyenlített játékkal és sok mezőnymunkával folytatódott a találkozó, amelyben hiába jártak a kapuk előtt a felek, lövésig ritkán jutottak, a gólveszély egyik félben sem volt benne. A harmadik harmad sok ütközést hozott, mindkét fél erőltette a testjátékot, minek eredményeképp jöttek a kiállítások – Pavuk Attila 10 perces fegyelmit is beszedett –, végre a kapusoknak is akadt dolguk, nem úgy az eredményjelző tábla kezelőjének.

Jöhetett a hosszabbítás, benne helyzetekkel mindkét oldalon, aztán Somogyi Balázs gólja a 63. percben vetett véget a találkozónak (2–1).

JÉGKORONG MOL LIGA, ALAPSZAKASZ

DAB.DOCLER–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – h. u., Városligeti Műjégpálya, 2784 néző. V: Haszonits, Varjú, Kis-Király, Vas Mátyás
DAB: KALNINS – LINDGREN (1), Hüffner – SOMOGYI 1 (1), LADÁNYI 1, Szappanos (1); HUBA, Erdélyi T. – Azari, Galanisz, Kiss Á.; Hruby, Nagy R. – Pavuk, Papp V., Gröschl (1); Magosi E., Léránt – Hegyi Á. Z., Peterdi
MISKOLC: DUSCHEK – Boyle, De Bruyn – Rafaj, Dubek, Roczanov; Láda, Hegyi Á. – Popovics, Hajós, Tóth A.; Durco, Vojtkó – KNOX 1, FLISZÁR (1), Faith (1); Orosz, Budai R. – Miskolczi.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Fegyelmi büntetés: 10 perc fegyelmi (Pavuk)
Stephan Lundh: – A Winter Classic fejlődési pont a magyar hoki számára: remélem, ebből az eseményből hagyomány lesz, mert jó ennyi néző előtt játszani. Egyébként az volt a legfontosabb, hogy megnyerjük a meccset, mert mostanság jártunk Erdélyben, aztán Dániában a Kontinentális Kupán, és a Miskolccal is megszenvedtünk. Hosszú még a szezon, de talán visszataláltunk a helyes útra.
Bob Dever: – Csodálatos környezetben játszottunk, és le a kalappal a szurkolók előtt, hogy ilyen messzire is ennyien eljöttek értünk. Jó volt látni a sok sárga-fekete mezes embert a nézőtéren. A kapusunk nagyon jól védett, és a második harmadban jól játszottunk, a harmadikban átlagosan. Annyi pontot szereztünk, amennyit megérdemeltünk: egyet.

A tabella: 1. Nové Zámky 29 15 4 3 7 114-86 56 pont, 2. Dab.Docler 29 15 3 3 8 109-71 54, 3. Miskolci Jegesmedvék 31 12 7 3 9 105-88 53, 4. Corona Brasov 32 15 1 5 11 107-97 52, 5. HSC Csíkszereda 30 14 4 2 10 90-92 52, 6. Ferencváros 30 11 3 6 10 125-115 45, 7. UTE 29 - 1 1 27 46-147 3