Zwickl a második fordulóban

2012. 07. 28.

Az ötkarikás újonc Zwickl Dániel sikerrel vette a szombati első fordulót, ezzel bejutott a legjobb 48 közé a londoni olimpia férfi asztalitenisz-tornáján.

Az esti program első részében asztalhoz lépő Zwickl Dánielt (131. a világranglistán) üdvrivalgás és néhány magyar zászló fogadta a lelátóról, a riválisa pedig a dánok veterán játékosa, a hamarosan 44. születésnapját ünneplő Allan Bentsen (113.) volt.

Az Olaszországban légióskodó, 27 éves magyar játékos remekül kezdett a balkezes dán ellen, hamar 2-0-ra elhúzott, majd - bár a következő felvonást Bentsen kissé szorosabbá tette - tovább növelte előnyét. A negyedik szett gyorsan elment, az ötödikben azonban Zwickl "visszatért", s bebiztosította győzelmét.

A magyar asztaliteniszező következő ellenfele - vasárnap 15:30 órától, a 32 közé jutásért - a szerb Aleksandar Karakasevic (42.) lesz.

"Az olimpia nagyon különleges verseny, különleges a hangulata, egészen másfajta felkészülést igényel, mint a többi viadal - mondta a meccs után az MTI-nek Zwickl. - Nagyon izgultam, de miután odaléptem az asztalhoz, már csak a meccsre koncentráltam. Talán nyolc éve valamikor játszottam már Bentsennel, nagyon kellemetlen a stílusa, ezért nagyon örülök, hogy sikerült nyernem. A következő ellenfelem, Karakasevic fantasztikus játékos, de talán előnyöm lehet vele szemben, hogy én már játszottam egy mérkőzést, neki pedig az lesz az első. Megpróbálom minden pillanatát élvezni ennek a versenynek, itt van a családom, a barátnőm, úgyhogy szeretnék jól szerepelni."

A 17-32. kiemeltek a második, az 1-16. kiemeltek pedig a harmadik körben kapcsolódnak be a küzdelmekbe.

A női tornán 23.-ként rangsorolt Póta Georgina (világranglista-48.) első riválisa a horvát színeket képviselő Tian Yuan (108.) lesz vasárnap 11 órától, a tét itt is a legjobb 32 közé kerülés lesz.

Eredmény:férfi egyes, 1. forduló (a 48 közé jutásért): Zwickl Dániel-Allan Bentsen (dán) 4-1 (9, 7, 10, -4, 8)