Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

„Elmondhatatlan veszteség” a motorsportnak

Elhunyt idősebb Kökényesi György, a motorosszövetség alapító tagja, mesteredző, többszörös motokrosszbajnok, szakkommentátor – tájékoztatta a család az MTI-t.

Kökényesi György hetvenegy éves korában, gyors lefolyású, fájdalmas betegség következtében egy budapesti kórházban halt meg péntek délelőtt – írták levelükben.

A Magyar Motorsportszövetség honlapján a magyar és a nemzetközi motorsport meghatározó alakjának nevezik Kökényesi Györgyöt, aki korábban motokrossz- és supermoto-szakágvezető volt, mostanáig irányította a quadszakágat, vezette az OKJ-s edzőképzés sportszakmai részét.
Kökényesi György a Nemzetközi Motorszövetségnél (FIM) versenyigazgatói és felügyelői licenccel rendelkezett, évekig tagja volt a FIM motokrosszbizottságának.

„Halála elmondhatatlan veszteség a motorsportnak” – méltatták.

(Forrás: MTI)

Infoartnet