Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

A Gyenesei, Marosi kettős nyerte a vegyes váltót

Aranyérmet nyert a Gyenesei Leila, Marosi Ádám páros a budapesti Trigranit öttusa Világkupa-verseny hétfői vegyes váltójában.

A magyar kettős - amely a Vk-sorozat első állomásán, az egyesült államokbeli Palm Spingsben is első lett - jó vívással kezdte a napot, 20 győzelme mellé 12 vereséget szedett össze egyenlő megoszlásban (10/6-10/6), ezzel a 140 ponttal többet szerző lett páros mögött a második helyen állt.

A 2x100 méteres úszásban a harmadik legjobb időt érte el a hazai duó, ezzel összetettben maradt a második helyen úgy, hogy lényegesen közelebb került a lettekhez, s maga mögött tartotta az ugyancsak remeklő ukránokat. Utóbbiak a vívásban voltak harmadikak és az úszásban másodikak, így a magyarokat szorosan követték a lovaglás előtt.

A folytatásban Gyenesei "otthagyott" bő száz pontot a lovaspályán egy kitörés és egy verés miatt, de Marosi hibátlanul lovagolt, az 1088 pontos teljesítmény pedig a negyedik legjobb volt a 17 párost felvonultató mezőnyben. Mivel a lettek jóval többet hibáztak a lovaglás során, a magyarok az élre kerültek, s a lövészetekkel megszakított futást tetemes, 36 másodperces előnnyel kezdték meg a második helyre felzárkózó lengyelekkel szemben.

Ennek megfelelően különösebb izgalmak nem maradtak a végére, legalábbis a győzelem kiharcolását illetően.

Fábián László, olimpiai bajnok öttusázó, a MOB sportigazgatója is gratulált a győztes magyar duónak

"Teljesen más a hangulata ennek a versenyformának, mint a férfi vagy a női csapatváltónak. A nap folyamán, különösen a vívásban nagyszerűen kiegészítettük egymást. Amikor nálam volt a hullámvölgy, akkor Ádámnak ment jobban, illetve később fordítva. Ádám egy igazi nyerő típusú versenyző, s ez rám is jó hatással volt. Remélem ez a siker sorozatunk sokáig kitart, hiszen EB és VB is lesz az idén" - mondta a boldog Gyenesei Leila.

Eredmények:
1. Magyarország (Gyenesei Leila, Marosi Ádám) 5724 pont (vívás: 20 győzelem/12 vereség/944 pont, úszás: 1:54.31 perc/1432 pont, lovaglás: 1088 pont, lövészet-futás: 12:15.56 perc/2260 pont), 2. Ukrajna (Viktorija Teresuk, Ruszlan Nakonecsnij) 5644, 3. Lengyelország (Katarzyna Wojcik, Szymon Staskiewicz) 5640



Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet