Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

A Montpellier-től távozó Karabatic Veszprémben is kiköthet

A L’Équipe értesülése szerint a Montpellier férfi kézilabdacsapata az idény végén megválhat Nikola Karabatictól.

A francia sportnapilap szerint megpecsételődött Nikola Karabatic sorsa, a 2007-ben a világ legjobb férfi kézilabdázójának megválasztott francia klasszisra nem tart igény a klubja. Szerdán Rémy Lévy, a Montpellier elnöke még azt nyilatkozta, hogy semmilyen ajánlatot nem kaptak Karabaticért, ám azóta elterjedt a hír, miszerint a játékos ügynöke, Bhakti Ong a nyáron Párizsba „vitte” volna az irányító-átlövőt. Az ügynök szerint ebből egy szó sem igaz.

„Május huszonharmadikán összeültünk Rémy Lévyvel és Patrice Canayer-val (a Montpellier edzője – a szerk.), és ott Nikola egyértelműen cáfolta ezeket a pletykákat. A múlt héten aztán találkoztam a Montpellier vezetőivel, akik nyíltan arra kértek, hogy vizsgáljam meg Niko távozásának a lehetőségét” – idézi a L'Équipe Bhakti Ongot.

Karabatic értetlenül áll az előtt, hogy együttese már nem számol vele a továbbiakban.

„Az ügynököm, akiben teljesen megbízom, figyelmeztetett a klubom szándékaira. Azt akarják, hogy elmenjek, amin csodálkozom, és csak azt szeretném, hogy magyarázatot adjanak.”

Állítólag azon a bizonyos májusi találkozón keletkeztek az első repedések a klub és a játékos között. Karabatic akkor megkérdőjelezte edzőjük, Patrice Canayer döntéseinek helyességét, de az elnök a szakember pártjára állt, és négy évvel meghosszabbította Canayer szerződését. Az sem erősítette Karabatic klubon belüli pozícióját, hogy az ősszel több csapattársával együtt fogadási botrányba keveredett. Végül nem tiltották el, de Michaël Guigou csapatkapitány szerint Karabatic visszatérése óta az öltözői légkör minden, csak nem egészséges. A szerb-horvát származású játékos öccse, a szintén francia válogatott Luka azóta már elhagyta a Montpellier-t, és a Pays-d'Aixbe igazolt.

A L'Équipe szerint gyakorlatilag biztosra vehető, hogy az olimpiai, világ- és Európa-bajnok kiválóság a szezon végén távozik a Montpellier-től, azaz nem tölti ki a 2016-ig szóló szerződését. Következő klubjaként a cikk szerint a Paris, a Barcelona, a Kiel, a Veszprém és a Kielce jöhet szóba.

(Forrás: MTI)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Infoartnet