Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

A műugrókkal kezdődött a MOB tokiói konzultációs sorozata


A műugrószövetség képviselőinek részvételével pénteken elkezdődött a Magyar Olimpiai Bizottság tokiói szövetségi konzultációs sorozata. A MOB sportigazgatósága Fábián László vezetésével júniusban és júliusban konzultál több mint negyven hazai, olimpiai sportági szövetséggel ül tárgyalóasztalhoz a felkészülésről és a teendőkről a 2020-as játékokkal kapcsolatban.

A MOB sportigazgatója elmondta, hogy az igazgatóság Drávucz Ritával, Molnár Gáborral és Kámán Bálinttal kiegészítve vesz részt a MOB sportszakmai egyeztetésein.

A pénteki konzultáción Haász Katalin szövetségi kapitány és Gémesi László korábbi főtitkár adott tájékoztatást a sportág helyzetéről. Elhangzott, míg Pekingben és Londonban két-két versenyző, Rióban egy műugró képviselte Magyarországot; Tokióra is legalább egy, vagy több sportolót szeretnének résztvevőként tudni. Idén még nincs kvalifikációs lehetőség a sportágban. A korábban jól teljesítő sportolók közül a közelmúltban többen visszavonultak.

A konzultáción a létesítményhelyzet, az egészségügyi háttér, a szakmai stáb, a financiális lehetőségek, a sportdiplomácia és a szakmai tervek is napirendre kerültek.

A Magyar Műugró Szövetséget a Magyar Olimpiai Bizottságban Tuzson Bence elnök képviseli.

A nyári konzultációk után ősz végén, tél elején várható az újabb forduló, majd azok azt követően is rendszeresek maradnak.

(MOB)

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet