Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Aján Tamás újra indul a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség elnöki posztjáért


Aján Tamás - a NOB tiszteletbeli -, egyben a MOB elnökségének tagja - újra indul a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) elnöki posztjáért, mert meggyőződése, hogy még sokat tud tenni a sportágért.

Az IWF első embere az MTI érdeklődésére erősítette meg, hogy pályázik a tisztségre, amelyet 2000 óta lát el. A választást hétfőn rendezik Bangkokban.    

„A súlyemelés az egész világon nagyon népszerű, dinamikusan fejlődő sportág. Az elmúlt évtizedekben rendkívül komoly pályát futott be, s nekem, aki 47 esztendeje vagyok benne a sportágban, szerencsém volt, hogy ennek a folyamatnak a részese lehettem - mondta Aján Tamás. - Érzek magamban annyi erőt, hogy az újabb négyéves ciklust végigcsináljam."    

A 78 éves sportvezető, aki a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tiszteletbeli tagja, meggyőződéssel vallja: változatlanul segíteni tudja a súlyemelést abban is, hogy az olimpia műsorán maradjon.    

„Hogy most hét jelölt van az elnöki, hat a főtitkári posztra, s 119-en jelentkeztek a különböző tisztségekre, azt mutatja, hogy a sportágnak erős a vonzereje. Az emberek szeretnek ott lenni, ahol minden rendben van" - fogalmazott a magyar sportdiplomata.    

Hozzátette: nagy harcra számít az elnöki posztért. „A választás olyan kihívás, amelynek fair módon kell megfelelni. Ez nem háború - mert van, aki a jelöltek közül ezt annak látja -, hanem tisztességes verseny, én sportemberként ennek tekintem." - hangsúlyozta.    

Aján Tamást, aki 23 esztendőn át az IWF főtitkáraként dolgozott, 2000. december 8-án, az athéni kongresszuson választották meg a nemzetközi szövetség elnökének, azóta pedig négyszer erősítették meg tisztében. Legutóbb, 2013. május 20-án Moszkvában kapott bizalmat a küldöttektől. Az orosz fővárosban rendezett kongresszuson hatan kandidáltak elnöknek, de a voksolás előtt négyen visszaléptek, végül az olasz Antonio Ursóval szemben Aján Tamás 80:55-re nyert.

(MTI, fotó: MOB)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet