Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Asztalitenisz BL: Pótáék elődöntőben Lovasék legyőzésével

Póta Georgina csapata, a TTC Eastside Berlin bejutott az elődöntőbe az asztalitenisz Bajnokok Ligájában, miután a csoportkör pénteki utolsó fordulójában szoros meccsen legyőzte Lovas Petra gárdáját, a vendég osztrák SVS Ströcköt.

Az európai szövetség honlapja alapján a 3:2-es német sikerrel zárult összecsapáson Póta a második párban 3:0-ra jobbnak bizonyult válogatottbeli társánál, majd az utolsó, mindent eldöntő meccsen a kínai származású, friss egyéni Európa-bajnok svéd Fen Li ellen is nyert – a döntő szettben 14:12-re diadalmaskodva –, azaz oroszlánrészt vállalt a sikerből.

A berliniek ezzel a második helyen végeztek a csoportjukban, s az elődöntőben a másik négyes első helyezettjével, a pénteken Budaörsön győztes, címvédő osztrák Linzcel találkoznak. A másik ágon a török Fenerbahce a lengyel Tarnobrzeggel csap össze a fináléba kerülésért.

(Forrás: MTI)

Infoartnet