Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Az olimpiai nevelési program is bemutatkozik az Olimpiai Kvalifikációs Sorozat budapesti állomásán

E-mail

Ovep foto

Sporttörténelmi eseményként az Olimpiai Értékek Iskolai Program (OVEP) is bemutatkozik az Olimpiai Kvalifikációs Sorozat budapesti állomásán június 20-án a Ludovika Campuson.

A szervező Magyar Olimpiai Bizottság szeretettel várja az érdeklődőket a sporttörténelem első – ráadásul magyarországi – olimpiai kvalifikációs versenysorozatához kapcsolódó, iskolai, olimpiai neveléssel kapcsolatos programjára.

2050842

Az Olimpiai Értékek Iskolai Program (Olympic Values Education Program, OVEP) alapvetően egy diákoknak szóló oktatási és nevelési program, amelyet különböző csatornákon lehet a diákokhoz eljuttatni, de elsősorban a közoktatáson keresztül. (Az OVEP-ről itt található bővebb információ.)

Az egyik ilyen viszonylag úttörő megvalósítási lehetőség, ha az olimpiai értékek edukációs program egy nagyobb olimpiai eseményhez kapcsolódik. A Budapesten rendezendő Olimpiai Kvalifikációs Sorozatnak köszönhetően ez meg is valósulhat 2024. június 20-án a Ludovikán, egy egész napos OVEP-aktivitássorozat formájában, melyre 550 diák várható, akik már korábban is vettek részt olimpiai nevelési projektben, tanáraik pedig részesültek a MOB és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 10 órás, térítésmentes OVEP-továbbképzésében.

A június 20-ai program itt található, a feladatok a legmagasabb szinten tükrözik az OVEP nevelési elveit és tematikáját, kapcsolódva az új sportágakhoz.

Onip3 1

A szervezők bíznak benne, hogy a fiatalok hatalmas élménnyel térhetnek majd haza, megismerve az olimpiai értékeket, melyekből egyénileg profitálhatnak hosszútávon, ezzel egy kis lépést téve az Olimpiai Chartában is megfogalmazott cél: a békésebb, jobb társadalom kialakítása felé.

Kapcsolódó

Nemzetközi sikerek kapujában a magyar digitális OVEP-mentor: Nápolytól Milánóig

Az elmúlt hetekben két rangos nemzetközi konferencián is bemutatkozott az a magyar fejlesztésű AI-alapú prototípus, amely forradalmasíthatja az Olimpiai Értékek Edukációs Program (OVEP) gyakorlati alkalmazását.

ovep_mentor
Kutatási központ az olimpiai tanulmányoknak – olimpiai zászló a TF-nek

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen (TF) megnyílt a SPIRIT – Olimpiai Tanulmányok Kutatási Központ. A csütörtöki ünnepélyes sajtóeseményen Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára olimpiai zászlót adott a TF-nek.

spirit_tf
Rendhagyó OVEP-workshop a MOB-székházban



A sport és a tanulás nem zárja ki, hanem erősíti egymást – ez volt a központi üzenete annak a különleges workshopnak, amelyen a Kodolányi János Gimnázium sportosztályos tizedikesei vettek részt a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) székházában.

ovep1.webp
Csabai Edvin Kolonics György Alapítványért-díjas lett, 17-en lettek Jövő Reménységei-díjasok

Tizedik alkalommal hirdette ki a Kolonics György Alapítvány a Jövő Reménységei-ösztöndíjprogram kedvezményezettjeit január 22-én. A Stopper Úszóházra szervezett eseményen az ifjúsági világ- és Európa-bajnok Marenec-Dózsa Zsombor Kolonics György-, az alapítvány előző elnöke, Csabai Edvin Kolonics György Alapítványért-díjat vehetett át. Jövő Reménységei-díjban 17 fiatal részesült.

csabaiedvin_angyalzoltan_bognarviktor_kolonics2026_vorosnandor
A NOB képesített trénere lett Szijj Lilla


Az OVEP-programra (Olimpiai Értékek Edukációs Program) vonatkozó vezető oktatói (mester-tréner) képesítést kapott a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól (NOB) Szijj Lilla, a Magyar Olimpiai Akadémia tanácsának tagja, a hazai OVEP-program koordinátora. Az oklevelet Kirsty Coventry, a NOB elnöke írta alá.

szij1.webp
Infoartnet