Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Az olimpikon gyorskorcsolyázó világkupa-győzelme sporttörténeti siker

Egyéni világkupa-győzelmével sporttörténelmet írt Knoch Viktor rövidpályás gyorskorcsolyázó. A szocsi téli olimpia résztvevője a törökországi Erzurumban zajló világkupa 500 méteres számában elsőséget szerezve írta be magát a gyorskorcsolyasport történelmébe, előtte magyar rövidpályás gyorskorcsolyázó még nem nyert világkupát.

A 25 esztendős sportoló egyben élete első világkupaérmét nyerte. A gyorskorcsolyázó legyőzte a háromszoros olimpiai bajnok kanadai Charles Hamelint is.

A szezon hat világkupaversenyének összesített eredményei alapján Knoch és Liu Shaolin Sándor végzett a legelőkelőbb helyeken a magyarok közül: előbbi 500-on ötödikként, utóbbi 1000 méteren hetedikként zárta az idényt. A férfi váltó negyedik, a női nyolcadik lett, így mindkettő versenyezhet a március közepén Moszkvában sorra kerülő világbajnokságon.

Liu Shaolin Sándor a sanghaji világkupán nyert bronzérmet.

"Fiúknál az elmúlt években elvégzett munkát láttuk beérni, nemcsak az Eb-n, hanem a vk-sorozatban is, ahol váltóban, valamint Knoch Viktor és Liu Shaolin Sándor révén egyéniben is nyertünk érmeket" - fogalmazott az MTI kérdésére Darázs István, a magyar szövetség gyorskorcsolya-ágazati igazgatója, aki hozzátette, hogy a cél változatlanul a 2018-as pjongcsangi téli olimpián való sikeres szereplés. 

Knoch Viktor három olimpián vett részt, Torino és Vancouver után Szocsiban is tagja volt a Magyar Csapatnak. Legjobb eredménye az olasz ötkarikás játékokhoz köthető, 2006-ban 1500 méteren ötödik lett. Az UTE sportolójának a pjongcsangi lehetne a negyedik olimpiája. Legjobb eredményei közt Eb-ezüstöt, váltóban Universiadé-aranyat is jegyez.

A magyar téli olimpikonok számára sikeres az idei szezon, hiszen Knoch vk-aranya, Liu Shaolin bronza mellett ne feledjük a Szocsiban hetedik helyezett Miklós Edit alpesi síző idei világkupa-bronzát sem; a 2014-es téli olimpiáról éppen csak lemaradó snowboardos Gyarmati Anna pedig világbajnoki 6. lett.

(MOB/VF-MTI, fotó: MOB/Kovács Anikó)

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet