Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Boldog születésnapot! Magay Dániel 80 éves

Magay Dániel olimpiai bajnok kardvívó pénteken ünnepli 80. születésnapját.

Szegeden nőtt fel, ott kezdett vívni. Érettségi vizsgája után költözött a fővárosba, s a válogatott fiatalítása során került a legjobbak közé.

1950-től a Budapesti Lokomotív, 1955-től a Budapesti Törekvés kardvívója volt. 1953-tól 1956-ig szerepelt a magyar válogatottban.

A három legendás muskétás, Gerevich, Kárpáti és Kovács mellett tagja volt az 1954-ben világbajnokságot nyert csapatnak.

Ennek köszönhette, hogy miután „osztályidegenként” többször elutasították, végre felvették az egyetemre, ha nem is a vegyészmérnöki karra, hanem gyógyszerész hallgatónak.

Melbourne-ben is vívott a győztes csapatban, majd részt vett a Sports Illustrated magazin által szervezett amerikai túrán.

A híres Berkeley egyetemen végre vegyészdiplomát szerezhetett. Közben a kardot is forgatta. Háromszor nyert amerikai bajnokságot.

A polgári életben sikeres pályafutást vallhat magáénak. A nemzetközileg elismert, tekintélyes Raychem konszern igazgatójaként vonult nyugalomba.

San Francisco közelében él. A rendszerváltás óta csaknem minden esztendőben hazalátogatott.

A melbournei olimpiai ötven éves jubileumára is tervezte utazását a magyar érmesekkel, de felesége betegsége miatt végül lemondta a kiránduláson való részvételét.

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet