Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Freitag az élen az oberstdorfi sírepülő versenyt

A német Richard Freitag nyerte a síugrók Világkupa-sorozatának szombati sírepülő-viadalát a németországi Oberstdorfban.

A 21 éves versenyző pályafutása második sikerét aratta a Vk-ban. Összetettben továbbra is az ezúttal harmadik, osztrák Gregor Schlierenzauer vezet.

Eredmények:
1. Richard Freitag (német) 409,8 pont (209 méter/206,5 méter), 2. Andreas Stjernen (norvég) 409,5 (205,5/212), 3. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 409 (204/206,5)
A Világkupa állása 21 verseny után (még 6 van hátra):
1. Schlierenzauer 1320 pont, 2. Anders Bardal (norvég) 782, 3. Anders Jacobsen (norvég) 732

(Forrás: MTI)

Kapcsolódó

Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Infoartnet