Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Hidvégi Vid első számú tartalékként várhatja a lólengés döntőjét

A londoni ötkarikás játékok 8. helyzettje 15.233 ponttal a 9. helyen végzett a lólengés selejtezőjében, ez pedig azt jelenti, hogy pont lecsúszott a döntőről, ahova a legjobb nyolc versenyző került be, így a magyar tornász az első számú tartalék. Altorjai Sándor MATSZ-főtitkár szerint ez egy elég kellemetlen pozició, hiszen a döntő napjáig úgy kell készülnie, hogy szerepel, de közben teljesen bizonytalan, hogy bemutatkozhat-e. Ehhez ugyanis az kell, hogy valaki visszalépjen, bár volt már erre példa az elmúlt időszakban világversenyek szerenkénti döntőiben.

Dr. Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke, a MOB alelnöke is nagyon sajnálja, hogy alig egy századon múlt a finálét hozó nyolcadik pozíció, míg az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztián, aki a gőzerővel készül a jövő évi világversenyekre, szintén nem nyugtázta örömmel ezt a tényt.

"Bevallom őszintén, szomorú vagyok, de ez van. Azért még bizakodunk, hiszen Vid előtt lévő tornászok még szerepelnek a csapatdöntőben és az egyéni összetett fináléban is, így ott bármi történhet, akárki visszaléphet a lólengés fináléjától. Ma pedig a fiatal Kovács Zsófia lép a szerekhez, reméljük, jól teljesít. Mint ahogy majd a következő évben Berki Krisztián is, aki most itthon készül a jövő évi Európa- és világbajnokságra" - vélekedett dr. Magyar Zoltán.

"Nem könnyű pozíció Vidé, hiszen úgy kell egy héten át edzenie, mintha döntőzne, és közben a jelenlegi állás szerint nem. Az az igazság, hogy csak egy orosszal számoltunk előtte, de sajnos az oroszok jól taktikáztak, jobbik lovasukat küldték először a szerhez, ezzel a gyengébb Beljaviszkij pontszámát is felhúzták, akit később szólítottak, és 15.300 lett pontja. Szerintem gyenge gyakorlata volt, de bejött ez a taktika. Összességében a pontozás megfelelő volt, nem lehet mit mondani"-  összegzett Altorjai Sándor.

(MATSZ-MOB, fotó: MTI)

Kapcsolódó

Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Infoartnet