Ugrás a tartalomra »

countdown_olimpianapja2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Hidvégi Vid nem jutott döntőbe lovon

Nem jutott a férfi lólengés jövő vasárnapi nyolcas döntőjébe Hidvégi Vid, mivel a riói olimpia szombati selejtezőjében ehhez többen megelőzték. A világ- és Európa-bajnoki negyedik tornász gyakorlatára 15,233 pontot kapott, végül kilencedik lett.

Laufer Béla tanítványa a selejtezőben 6,6 kiinduló pontos gyakorlatát mutatta be. Van egy ennél erősebb, 6,8-as gyakorlata is, ám nem azt választotta.

"A gyakorlat nagyon jól sikerült, soha nem kaptam még ilyen magas E pontszámot versenyen, mint most. A kiindulóm viszont kevesebb lett, volt egy korrigálásom, és úgy éreztem, hogy ki kell hagynom az oroszt, ez pedig két tized mínuszt jelentett. Úgy gondoltam, ha bevállalom, akkor még többet ronthatok, mert beleterpeszthetek, és az 3 tized levonás, vagy nem bírom a gyaki  végét. Egy tizedmásodperc alatt kellett döntenem, de szerencsére ebben már nagy rutinom van. Az elvárás az volt, hogy a kivitelen javítsunk, ez összejött” – mondta Hidvégi Vid.

„Nagyon izgalmas verseny volt, szép gyakorlatot mutatott be Vid, a kivitelen javított, de a kiinduló csökkent. Bevallom őszintén, hogy a saját izgalmam miatt én csak globálisan szemléltem kívülről a gyakorlatot. Egy olimpia mindig nehéz, hiszen négy év munkája most dől el, egy billenés, egy leesés, és szertefoszlott minden” – nyilatkozta Laufer Béla, Hidvégi Vid edzője.

(MOB-MATSZ, fotó: MTI/Kovács Tamás)

Kapcsolódó

Hódosi Sándor 60 éves

MOB-Média/Szalmás Péter

Hatvan esztendős Hódosi Sándor olimpiai és világbajnok kajakozó, a szöuli aranynégyes tagja.

20260312_szoul_k4__007.jpg
Olimpiai események és kutatás-ismertetés a szakmai bizottság napirendjén

 

MOB-Média/Balassa Balázs

A sportszakmai bizottság elfogadta a téli olimpia beszámolóját, témái között egészen Los Angelesig tekintett. Az ülés napirendjén egy kutatás ismertetése is szerepelt, melynek fókuszában a kettős karrier áll.

sportszakmai-20.jpg
Elhunyt Bikár Péter olimpikon jégkorongozó

Életének 81. esztendejében elhunyt dr. Bikár Péter négyszeres magyar bajnok, 92-szeres válogatott jégkorongozó, a BVSC, az FTC és a Budapesti/Székesfehérvári Volán csatára – adta hírül a Magyar Jégkorong Szövetség.

bikar_peter_jegkorong43.jpg
Infoartnet