2018. február 16. - A nap érmesei

2018. 02. 16.

Pénteken a hét fináléban hét nemzet osztozott az aranyérmeken Phjongcshangban. A hazai közönség nagy örömére Korea a férfi szkeleton számban az első ázsiai aranyérmet szerezte meg a sportág olimpiai történetében.

Négy magyar szerepelt ezen a napon két sportág három versenyszámában. Alpesi sízésben a nők műlesikló számában Maróty Mariann Mimi teljestette mindkét futamot és az 53. helyen fejezte be a versenyt. Hozmann Szonja az első futamban kiesett. Kékesi Márton sem járt sikerrel Szuper-G-ben. Neki is meggyűlt a baja a pályával és kiesett. Kónya Ádám sífutó kedvenc távján, 15km szabadstílusban 27 versenyzőt megelőzve a 89. helyen végzett.

Több mint hétezer néző szurkolta végig a szkeletonos férfiak 3. és 4. futamát. A győzelmet az idei világkupában is első koreai YUN Sungbin szerezte meg, aki mind a négy futamban a legjobbnak bizonyult.

Matthias Mayer megtörte a norvég dominanciát férfi szuperóriás-műlesiklásban. Az elmúlt négy olimpia után nem norvég, hanem osztrák sikert hozott a férfi szuperóriás-műlesiklás. A győztes Mayer négy éve lesiklásban diadalmaskodott az olimpián.

Sorozatban harmadszor nyerte Dario Cologna a férfi sífutók 15 kilométeres versenyét.

Az első futam után második svéd Frida Hansdotter nyerte meg a női műlesiklást, melyet a címvédő amerikai Mikaela Shiffrin a negyedik helyen zárt.

Az olasz Michaela Moioli nyerte meg a női snowboard krossz versenyt. Az olasz sportoló a hatos fináléban a táv feléig a második helyen haladt az amerikaiak legendás hódeszkása, Lindsey Jacobelis mögött, ám akkor előzni tudott, és onnan végig vezetve, magabiztosan diadalmaskodott. A második helyen a francia Julia Pereira De Sousa ért célba, míg a harmadikon a címvédő cseh Eva Samkova.

Ismet győzelemnek örülhettek a hollandok a gyorskorcsolyázók 5000m-es távján. Esmee Visser 1,62 századdal előzte meg a szám címvédőjét a cseh Martina Sablikovat.

Női szabadsízés aerials számában az olimpiai bajnok fehérorosz Alla Tsuper csak a negyedik helyet szrezte meg a fináléba. Honfitársa Hanna Huskova végzett az élen.

3. Hollandia 6 5 2 13

Ismét egy fontos nap következik szombaton a magyarok számára. Rövidpályás gyorskorcsolyában Liu Shaolin Sándor indul a férfi 1000m negyeddöntőjében. Női 1500m-en Bácskai Sára Luca és Jászapáti Petra indulását szavazta meg a szakvezetés. Ezen a napon mindkét számban bajnokot avatnak.

A nap döntői (magyar idő szerint, zárójelben a címvédők)

MŰKORCSOLYA 02.00 férfi egyéni kür (Yuzuru Hanyu - japán)
ALPESI SÍZÉS 03.00 női szuper-G (Anna Fenninger - osztrák)
SZADABSÍZÉS: 05.56 női slopestyle 3.futam (Dara Howell - kanadai)
SÍFUTÁS: 10.30 női 4 x 5km váltó ( - svéd)
BIATHLON: 12.15 női 12.5km tömegrajtos (Darya Domracheva- fehérorosz)
RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA 13.09 női 1500m A döntő (Zhou Yang - kínai)
RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA 13.24 férfi 1000m A döntő (Viktor Ahn - orosz)
SZKELETON: 13.45.női egyes 4. futam (Lizzy Yarnold - brit)
SÍUGRÁS 14.30 férfi nagysánc egyéni (Kamil Stoch - lengyel)

A kilenc döntő közül alpesi sízésben és férfi rövidpályás gyorskorcsolyázásban nincs ott a mezőnyben a címvédő.